Лежерният Челси зарадва феновете си с голово шоу в мача, в който празнуваше титлата си. Срещу Уотфорд на "Стамфорд Бридж" момчетата на Антонио Конте се скъсаха да вкарват, но и да пускат голове. И за да е пълна радостта, те все пак победиха с 4:3.

Мениджърът Антонио Конте беше дал почивка на огромната част от титулярите, изковали безценния успех във Висшата лига. Затова всички погледи бяха приковани към клубния капитан Джон Тери, който играе последните си минути със синия екип.

Челси е шампион! Заслужена титла за Антонио Конте и компания!

Без излишна драма: Челси е шампион! Заслужена титла за Конте и компания!

"Златна" резерва донесе успеха на лондончани

И капитанът определено направи всичко, за да се запомни участието му. Той откри резултата в 22-та минута, но почти веднага сбърка за изравнителния гол на Етиен Капу. Всичко обаче му беше простено на секундата от феновете.

След това Сесар Аспиликуета даде отново аванс на шампионите преди почивката, а веднага след нея двата отбора си размениха по едно кроше. Миши Батшуайи, който вкара шампионския гол срещу Уест Бромич предния кръг, направи 3:1, но веднага Дарил Янмаат намали.

Стефано Окака Чука направи 3:3 четвърт час преди края и по всичко личеше, че мачът ще е без победител. Но в заключителните моменти се намеси Сеск Фабрегас, за да оформи крайното 4:3 и да донесе успеха на шампионите.

Още от самото начало беше ясно, че този мач ще е зрелище за феновете. Отворената игра и на двата отбора доведе до положения, а първото от тях беше реализирано в 22-та минута от Тери.

Тогава след един корнер Курт Зума свали топката и капитанът на Челси беше най-бърз в отправянето ѝ към целта - 1:0. Но почти веднага сбърка и резултатът беше изравнен. В 24-та минута той подари топката на Етиен Капу и той не сбърка за 1:1.

Последваха няколко шанса за лондончани, но Еден Азар и Кенеди не бяха точни. В 36-та минута обаче домакините отново поведоха. Тогава след един корнер защитник на Уотфорд изчисти топката на крака на Сесар Аспиликуета и той с хубав удар преодоля вратаря за 2:1.

При този резултат дойде и почивката, а след нея имаше светкавична развръзка. Първо в 49-та минута хубава контра на "сините" се увенча с попадение, когато след малък карамбол Нейтън Аке се озова сам срещу вратаря и свърна за Миши Батшуайи, който беше непокрит и на празна врата вкара за 3:1.

Но веднага "стършелите" върнаха интригата. Дарил Янмаат се възползва от една грешка на тъча на защитник на Челси, нахлу в наказателното поле като на шега и прати топката в далечния ъгъл на вратаря - 2:3.

Челси отдава дължимото на Джон Тери

Опитният защитник се оттегля от клуба

Това обаче не беше всичко в този зрелищен мач. Пропуските валяха един след друг, като голмайсторите Батшуайи и Аспиликуета направиха невероятни пропуски. И тимът им беше наказан почти четвърт час преди края.

В 74-та минута Стефано Окака Чука се озова на стрелкова позиция след центриране на Нуредин Амрабат и с безпощаден изстрел от около точката на дузпата препарира вратаря - 3:3.

Но шампионите не бяха казали последната си дума. Те натиснаха мощно в последните минути и стигнаха до победното попадение. Той дойде в 88-та минута, когато Сеск Фабрегас с мощен шут по земя се разписа за 4:3 и донесе успеха за тима си.

Остана време в продължението за втори жълт картон да бъде изгонен Себастиан Прьодъл от състава на Уотфорд, но това не повлия на крайния резултат. И така Челси взе трите точки в предпоследния си домакински мач, за да събере 93 в актива си. Уотфорд остава с 40, но и той играе само за удоволствие.