Челси спечели шестата си титла на Англия, след победа с 1:0 при гостуването си на Уест Бромич Албиън! Трофеят е 5-и за лондончани в ерата на Висшата лига.

В мач от 37-ия кръг от първенството, на "Дъ Хоутърнс", гола на победата за "сините" вкара резервата Миши Батшуай.

Той се разписа 8 минути преди последния съдийски сигнал.

Така Челси печели надпреварата в шампионата предсрочно, оставяйки основните си конкуренти на недостижима разлика.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Уест Бромич Албиън - Челси 0:1!

Без проблеми в състава на столичани

Първата част от срещата бе еднообразна и по-скоро предсказуема за феновете.

Гостуващият тим нападаше, опитваше се да владее топката в по-продължителни периоди от време, но срещаше мощната съпротива на бранителите пред себе си.

Снимка 293687

Уест Бромич Албиън по-скоро се грижеше за това да не получи, отколкото да отбележи попадение.

Състезателите на домакините използваха всички възможни начини, за да спрат и да противодействат на именития си съперник, като рушаха всичко, което Челси градеше.

Въпреки това сериозните опасности пред двете врати в даден момент от развитието на двубоя бяха почти равен брой.

Снимка 293688

УБА използваше Рондон, за да стряска защитниците на "сините", докато лондончани залагаха на включването на своите бранители в предни позиции - опасен, но ефектен подход, използван от Конте през целия сезон.

Безспорно най-деен на терена беше ветеранът Франсеск Фабрегас. Той се опитваше както да спира набезите на "дроздовете", така и да затрупва с точни пасове атакуващите футболисти в своя тим.

Снимка 293686

Малко преди почивката Сеск самостоятелно можеше да даде аванс на Челси, но изстрелът му бе спасен от Фостър.

След множество опити за промяна в резултата и през второто полувреме, всичко в сблъсъка бе решено 8 минути преди края.

Снимка 293684

Шампионският гол за Челси бе отбелязан от влезлия като резерва Миши Батшуай, хвърлил в истински екстаз скамейката на тима си, а и всички фенове на клуба по трибуните.

Така тимът на Антонио Конте има 10 точки преднина пред втория в класирането Тотнъм.

Конте пък печели четвърта поредна титла, след като взе цели три в Италия, начело на Ювентус.