Челси победи Манчестър Сити с 2:1 в последния мач от 31-ия кръг на английската Висша лига. Този резултат донесе 19-ата титла за Ливърпул. Мърсисайдци за първи път стават шампиони на Висшата лига.

На живо, Челси - Манчестър Сити

Челси - Манчестър Сити 2:1, Уилиан бележи от дузпа

Ливърпул може да стане шампион след този мач

Манчестър Сити контролираше играта на пръв поглед. Домакините бяха групирани добре отзад и при всяка възможност тръгваха на контраатака. Все пак "гражданите" стигнаха до едно сериозно положение. Удар с глава на Фернандиньо под гредата беше прекрасно спасен от Кепа.

След няколко възможности за Челси, домакините отбелязаха първия гол в мача. Пулишич се възползва от неразбирателство между Гюндоган и Менди, сам надбяга цялата защита на съперника и беше безпощаден срещу Едерсон в 36-а минута за 1:0.

Снимка 485409

Второто полувреме започна отново с натиск за Сити. В 55-ата минута Кевин де Бройне изпълни великолепно фаул, забивайки топката в десния ъгъл на вратата на Кепа за 1:1. Минута по-късно Рахийм Стърлинг, останал съвсем сам уцели дясната греда на Челси.

Увлечени в атака гостите допуснаха да бъдат контрирани. На два пъти Мейсън Маунт беше близо до втори гол. Вторият път Кайл Уолкър извади топката пред голлинията от невъзможна позиция.

Снимка 485408

В 77-ата минута вратарят Едерсон и Фернандиньо направиха невероятни спасявания. През ВАР беше установено, че Фернадиньо е извадил топката от вратата с ръка. Дузпа и червен картон. Уилиан стреля високо в ъгъл за 2:1 и окончателно приключи със спора за титлата на Англия.

До края Челси имаше повече шансове за трети гол, отколкото Сити да изравни. Едерсон направи едно страхотно спасяване след удар на резервата Педро в добавеното време.

Челси има вече 54 точки и е на точка за третия Лестър. Манчестър Сити е с 63 точки и не може да достигне и на теория новия шампион Ливърпул, който има 86 точки.