Отборът на Челси записа изненадващо равенство 1:1 с Уест Хем в днешния мач от първенството във Висшата лига.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на английския футбол Рей Уилкинс. Феновете на "сините" отдадоха почит на бившият си футболист и треньор в 8-ата минута, тъй като той играеше именно с №8.

Арсенал победи Саутхемптън с 3:2

Уелбек пречупи "светците" в драма с два червени картона (ВИДЕО)

Дани блесна с два гола

Резултатът на "Стамфорд Бридж" бе открит в 36-ата минута, когато Виктор Моузес центрира от корнер, топката се отклони в няколко футболисти, които опитаха да играят с глава, и се озова в краката на Аспиликуета, който я насочи към мрежата за 1:0.

Снимка 349729

Източник: Twitter

В 73-ата минута, влезлият като резерва Хавиер Ерненадес изравни резултата. Защитата на домакините не се ориентира добре, Арнаутович реагира бързо, стигна до топката и я върна към Чичарито, който я заби в мрежата за 1:1.

След това равенство, Челси продължава да е на 5-ата позиция във Висшата лига с актив от 57 точки, докато 4-ият Тотнъм има с десет повече. Уест Хем пък е 14-ти с 34.