Бен Чилуел направи отличен мач за Челси и на практика осигури победата на "сините" с 4:0 над Кристъл Палас. С тази среща беше открит четвъртия кръг в английската Висша лига.

Рой Ходжсън беше паркирал добре своя отбор отзад и играчите на Челси не можеха да намерят път към вратата на Висенте Гуита през първото полувреме.

В 50-ата минута мачът се отпуши. Шейху Куяте не можа да изчисти и най-активният на терена Бен Чилуел откри за Челси.

Снимка 498997

Попадението пречупи "олите" и след 16 минути Чилуел отново стана център на вниманието. Той центрира прецизно и Курт Зума направи резултата 2:0.

В 78-ата минута Жоржиньо вкара от дузпа за 3:0. Тя беше отсъдена след ВАР, потвърдил спъване на Тами Ейбрахам от Тайрик Митчел.

Само 4 минути по-късно Майкъл Оливър отсъди още една дузпа за домакините. Мамаду Сакхо спъна Кай Хаверц. Тами Ейбрахам поиска да изпълни, но капитанът Аспиликуета соломоновски посочи това да бъде направено отново от Жоржиньо.

Бразилецът с италиански паспорт отново с подскочно изпълнение оформи крайното 4:0.

На вратата на Челси дебют направи новото попълнение Едуар Менди, който се справи на ниво.

Челси събра 7 точки, докато Кристъл Палас е с една точка по-малко преди изиграването на останалите девет мача от четвъртия кръг.