Английският Тотнъм попиля Макаби (Хайфа) от Израел и го победи със 7:2 в плейофа за влизане в групите на Лига Европа.

Въпреки че преди два дни, тимът на Жозе Моуриньо игра за Купата на Лигата в Англия, "шпорите" изглеждаха свежи и нямаха никакви проблеми със своя опонент

Само до почивката домакините решиха нещата. Хари Кейн (2), Лукас (21) и два гола на Джовани Ло Селсо дадоха аванс от 4:1 за Тотнъм. По-рано лека надежда за Макаби даде Чери в 17-ата минута, когато направи 1:1.

През второто полувреме Тотнъм продължи да се забавлява. Хари Кейн оформи своя хеттрик след попадения в 56-ата минута от дузпа и в 74-ата. В продължението на двубоя Деле Али също реализира от наказателен удар. Също от дузпа Рукавиция вкара втория гол за Макаби в 52-ата минута.