Отборът на ПСЖ продължава с впечатляващото си представяне в Европа. В мач от трети кръг в Шампионската лига, воденият от Лоран Блан отбор разби с 5:0 като гост Андерлехт.

В истински герой за французите се превърна Златан Ибрахимович, който реализира 4 гола. Едно попадение добави другия „редовен заподозрян" Единсон Кавани. Иначе гостите предрешиха всичко в двубоя още през първата част, когато вкараха 3 гола чрез Ибра.

Ибрахимович пък вече има 6 гола в турнира, след като в предишния кръг вкара на 2 пъти срещу Бенфика. Благодарение на победата ПСЖ е лидер в групата с пълен актив точки - 9.

В другия мач Бенфика и Олимпиакос не излъчиха победите - 1:1. Португалците се добраха до точката с гол в края на двубоя, дело на Оскар Кардосо. През първата част за гърците се разписа Алехандро Домингес. След този мач Олимпиакос и Бенфика делят второто място с актив от по 4 точки. На дъното на класирането пък е Андерлехт без спечелена точка.

АНДЕРЛЕХТ - ПСЖ 0:5

0:1 Ибрахимович (17')
0:2 Ибрахимович (22')
0:3 Ибрахимович (36')
0:4 Кавани (51')
0:5 Ибрахимович (62')

АНДЕРЛЕХТ: Камински, Кояте, Н'Сакала, Нютинк, Мбемба, Клейстайн, Жиле, Прает (72 - Миливойевич), Тиелеманс, Суарес (46 - Анчеапонг), Митрович

ПСЖ: Сиригу, Алекс (55 - Камара), Максуел, Ван дер Вил, Маркиньос, Матуиди (63 - Рабиот), Мота, Верати, Ибрахимович, Лавеци (51 - Лукас), Кавани