Отборът на Ювентус не допусна изненада и се класира с лекота за четвъртфиналите в Шампионската лига.

Селекцията на Масимилиано Алегри отново надделя срещу Порто, но този път с минималното 1:0. Всичко по-интересно в срещата се случи пет минути преди почивката, когато Макси Перейра направи дузпа, заради която бе изгонен и с директен червен картон от рефера Хатеган. С изпълнението пък се нагърби звездата Пауло Дибала, който майсторски прати Икер Касияс в другия ъгъл и така подпечата билетите на своя тим за следващата фаза на турнира.

Ювентус - Порто 1:0 (Развой на срещата по минути)

"Старата госпожа" не допусна изненада

Ювентус продължава напред след общ успех 3:0. Така "Старата госпожа" остава непобедена на свой стадион от началото на кампанията си в Европа.

Порто имаше силите да се добере до поне реми в Торни, но с непростими пропуски през втората част блеснаха Тигиньо и Диого Жота.

Снимка 283371

Порто трябваше да преживее първата по-сериозна опасност пред своята врата след само 120 секунди футбол. Пауло Дибала се отскубна от защитата на "драконите" и отправи много труден изстрел от малък ъгъл, който в крайна сметка излезе високо в аут. Отговорът на съперника дойде след авантюристичен изстрел на Тигиньо от доста сериозна дистанция, който обаче попадна право в обсега на опитния Джанлуиджи Буфон.

В 22-ата минута испанската легенда Икер Касияс се оказа последно препятствие пред това домакините да поведат в мача. Хуан Куадрадо центрира акуратно в наказателното поле на Порто. Марио Манджукич използва физическите си дадености и надскочи Макси Перейра, отправяйки и изстрел с глава. Стражът на гостите обаче бе позициониран по отличен начин и закова коженото кълбо на голлинията.

Снимка 283378

Въпреки, че Ювентус не осъществяваше някакъв свиреп натиск, всички по-интересни положения бяха пред вратата на Порто. В поредното такова отново беше замесен Марио Манджукич и неговата глава. Хърватинът отклони по класен начин едно центриране от корнер, но изстрелът му премина на сантиметри от далечната греда на Касияс.

Логичното все пак се случи и в 41-ата минута Юве успя да поведе в резултата. Порто така и не се научи да се пази при корнерите на "бианконерите" и при поредния такъв Икер Касияс сътвори едно малко чудо, за да отърве своите. За негово съжаление обаче наблизо беше Гонзало Игуаин, който опита добавка. В този момент на пътя на топката застана уругваецът Макси Перейра, който я спря с ръка пред голлинията. Всичко това беше добре видяно от съдията Хатеган и той посочи дузпа за Ювентус, а провинилият се бранител на гостите беше изгонен с директен червен картон. С отговорната задача се нагърби Пауло Дибала, който прати Касияс в другия ъгъл и така изведе "Старата госпожа" напред.

Снимка 283385

Порто пропусна страхотна възможност, в началото на второто полувреме, поне за малко да постави под напрежение своя съперник. Тигиньо с лекота преодоля съпротивата на Меди Бенатия и остана абсолютно сам срещу Джиджи Буфон. Бразилецът обаче изненада и дори себе си, след като прати топката в аут от изключително изгодна позиция.

Малко след появата си в игра, хърватският национал Марко Пияца имаше възможността отново да накаже Порто така, както го направи и на "До Драгао". Диагоналният му изстрел в 58-ата минута обаче не успя да намери целта.

Снимка 283392

Гонзало Игуаин можеше да подобри своята успеваемост в европейските клубни турнири в 66-ата минута, но късметът отново му обърна гръб. Аржентинецът градира добре в наказателното поле на съперника и промуши топката въпреки плонжа на двама бранители на Порто. Топката обаче излезе в аут.

До края на срещата "Старата госпожа" умело удържа своята преднина и така записа втория си домакински успех през тазгодишната кампания в Европа. Порто пък имаше реалния шанс да се добере до престижно реми в 81-ата минута, но резервата Диого Жота не сполучи с начинанието си да прехвърли Джиджи Буфон.

Снимка 283394

Ювентус ще научи своя съперник за четвъртфиналите на 17 март, когато от 13:00 е жребият за следващата фаза на Шампионската лига.