Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 40456

Ювентус не остави шанс на Порто и в реванша

Ювентус подпечата мястото си на четвъртфиналите

Пауло Дибала носи пореден успех на "Старата госпожа"

81′

ДИОГО ЖОТА!  Порто имаше реалния шанс да се добере до престижно реми в 81-ата минута, но резервата Диого Жота не сполучи с начинанието си да прехвърли Джиджи Буфон.

77′

Авторът на единствения гол - Пауло Дибала напуска терена, за да се появи венецуелецът Томас Ринкон. Това е дебют за халфа в Шампионската лига.

Снимка 283391

70′

Последна промяна в редиците на Порто. Появява се Отавио.

67′

Диого Жота се появява в игра. Напуска Ясин Брахими.

66′

ИГУАИН! Гонзало Игуаин можеше да подобри своята успеваемост в европейските клубни турнири в 66-ата минута, но късметът отново му обърна гръб. Аржентинецът градира добре в наказателното поле на съперника и промуши топката въпреки плонжа на двама бранители на Порто. Топката обаче излезе в аут.

Снимка 283392

59′

В 59-ата минута на Масимилиано Алегри се наложи да прави принудителна смяна. Болки в бедрото получи Меди Бенатия и това доведе до смяната на мароканеца с Андреа Брадзали.

58′

ПИЯЦА! Малко след появата си в игра, хърватският национал Марко Пияца имаше възможността отново да накаже Порто така, както го направи и на "До Драгао". Диагоналният му изстрел в 58-ата минута обаче не успя да намери целта.

49′

ТИГИНЬО!!! Порто пропусна страхотна възможност, в началото на второто полувреме, поне за малко да постави под напрежение своя съперник. Тигиньо с лекота преодоля съпротивата на Меди Бенатия и остана абсолютно сам срещу Джиджи Буфон. Бразилецът обаче изненада и дори себе си, след като прати топката в аут от изключително изгодна позиция.

Снимка 283389

47′

Смяна и в редиците на Ювентус. В игра се появява Марко Пияца, заменящ Хуан Куадрадо.

46′

На почивката гостите извършват наложителна смяна с оглед червения картон на бранителя Макси. В игра ще видим Уили Боли.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

41′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС!!! ПАУЛО ДИБАЛА!!1:0!! Логичното все пак се случи и в 41-ата минута Юве успя да поведе в резултата. Порто така и не се научи да се пази при корнерите на "бианконерите" и при поредния такъв Икер Касияс сътвори едно малко чудо, за да отърве своите. За негово съжаление обаче наблизо беше Гонзало Игуаин, който опита добавка. В този момент на пътя на топката застана уругваецът Макси Перейра, който я спря с ръка пред голлинията. Всичко това беше добре видяно от съдията Хатеган и той посочи дузпа за Ювентус, а провинилият се бранител на гостите беше изгонен с директен червен картон. С отговорната задача се нагърби Пауло Дибала, който прати Касияс в другия ъгъл и така изведе "Старата госпожа" напред.

40′

ЧЕРВЕН КАРТОН! Макси Перейра спря с ръка връхлитащата във вратата на Порто топка и логично бе изгонен с директен червен картон от румънския съдия Овидиу Хатеган. ДУЗПА ЗА ЮВЕНТУС!

Снимка 283385

37′

Въпреки, че Ювентус не осъществяваше някакъв свиреп натиск, всички по-интересни положения бяха пред вратата на Порто. В поредното такова отново беше замесен Марио Манджукич и неговата глава. Хърватинът отклони по класен начин едно центриране от корнер, но изстрелът му премина на сантиметри от далечната греда на Касияс.

30′

Мигел Лаюн си отмъсти 11 минути по-късно на Хуан Куадрадо, събаряйки го грубо в центъра на терена. Главният съдия Хатеган моментално му показа жълт картон.

Снимка 283377

22′

МАНДЖУКИЧ!!! В 22-ата минута испанската легенда Икер Касияс се оказа последно препятствие пред това домакините да поведат в мача. Хуан Куадрадо центрира акуратно в наказателното поле на Порто. Марио Манджукич използва физическите си дадености и надскочи Макси Перейра, отправяйки и изстрел с глава. Стражът на гостите обаче бе позициониран по отличен начин и закова коженото кълбо на голлинията.

Снимка 283378

16′

"Маската на Дибала" вече се превърна в един от най-срещаните знаци на "Ювентус Стейдиъм". Радостта на аржентинската звезда дори е използвана за транспарант от най-запалените тифози на "Старата госпожа".

Снимка 283371

11′

Първи жълт картон в мача. Декориран беше Хуан Куадрадо, който наруши правилата срещу Мигел Лаюн близо до наказателното поле на Ювентус.

Снимка 283376

10′

Авантюристичен изстрел на Тигиньо от доста сериозна дистанция, който обаче попадна право в обсега на опитния Джанлуиджи Буфон.

8′

Натискът на Юве продължава. Пауло Дибала опита центриране към намиращите се на дузпата Кедира и Гонзало Игуаин. С решителна намеса тук блесна бранителят на Порто - Фелипе, който изчисти с глава.

5′

Дани Алвеш започва като титуляр за Юве, но бъдещето му в торинския гранд не е никак сигурно. Ето защо:

Ман Сити привлича Дани Алвеш през лятото

Гуардиола прибягва до услугите на опитен боец

Бразилецът не получава достатъчно шансове в Ювентус

4′

Въпреки прагматичния си стил на игра, старши-треньорът на гостите - Нуно Еспирито Санто залага на по-офанзивен състав. На резервната скамейка остава Ектор Ерера, докато зад нападателите ще действа плеймейкърът Оливер Торес.

3′

Опитният бранител на Юве - Джорджо Киелини остава на резервната скамейка. Припомняме, че националът на Италия лекуваше мускулна травма, която го извади от строя и за дербито с Милан. На мясото му днес ще се подвизава Меди Бенатия.

2′

Това ще бъде общо четвърти двубой между Юве и Порто, като статистиката е изцяло на страната на италианците. Като гости те имат равенство и победа (0:0 и 2:0), а при единствения мач помежду им на Ботуша резултатът е 3:1 за домакините.

2′

ДИБАЛА! Порто трябваше да преживее първата по-сериозна опасност пред своята врата след само 120 секунди футбол. Пауло Дибала се отскубна от защитата на "драконите" и отправи много труден изстрел от малък ъгъл, който в крайна сметка излезе високо в аут.

1′

28. Томас Ринкон 25. Отавио

Отборите на Ювентус и Порто се изправят един срещу друг в осминафинален мач-реванш от Шампионската лига. Предимството е изцяло на страната на италианския гранд, който спечели първата среща в Португалия с изразителното 2:0.

Въпреки очакванията за лесен успех и в Торино, наставникът Масимилиано Алегри призова за максимална концентрация своите възпитаници. Специалистът е на мнение, че Порто е отбор, който е способен на знаменити обрати. Поради този факт старши-треньорът иска убедителен успех, който да демонстрира нагледно и високите амбиции на Ювентус в този турнир. През тази кампания Юве не е достатъчно убедителен на свой терен в Европа, като до този момент има само една победа срещу Динамо Загреб и равенства срещу Лион и Севиля.

Алегри: Излизаме с мисълта за победа над Порто

Алегри предупреди: Порто е способен на обрати

"Мачът ще бъде коварен"

Въпреки, че страдаше от мускулна травма, опитният Джорджо Киелини беше включен в групата на "бианконерите" за този двубой. Същото важи и за Марио Манджукич, като в последния момент ще се реши дали да започнат като титуляри срещу "драконите". За пореден двубой извън сметките пък остава Стефано Стураро, който има стомашни проблеми.

Порто води люта битка за титлата на Португалия със Спортинг (Лисабон). Наставникът Нуно Еспирито Санто обаче заяви, че отборът му ще се представи достойно и на реванша срещу Юве в ШЛ. Всички в лагера на "драконите" вярват, че могат да постигнат успех в 3:0 насред Апенините така, както го сториха по-рано в кампанията срещу Рома.

Киелини в групата за мача с Порто

Манджукич също се завръща

За Порто няма да играе Алекс Телеш, който е наказан заради червения си картон в първия мач. Надеждите за силно представяне падат изцяло върху плещите на голямата звезда Андре Силва, който не можа да демонстрира големия си потенциал в сблъсъка на португалска звезда заради ранната си принудителна смяна.

Икер Касияс: Беше ми трудно в Порто след дългите години в Реал

"Вече свикнах"

Главен съдия на мача е Овидиу Хатеган от Румъния, с помощници Октавиан Совре и Себастиан Джордже. Допълнителни асистент арбитри са Раду Петреску и Себастиан Колческу. Четвърти рефер е Раду Гингуелеац.