Ювентус успя! "Старата госпожа" е поредният полуфиналист в тазгодишното издание на Шампионската лига. Селекцията на Масимилиано Алегри изигра като по учебник реванша си срещу Барселона и след 0:0 на "Камп Ноу" продължава участието си в най-престижния европейски клубен турнир.

"Бианконерите" се бранеха храбро, въпреки неспирните атаки на своя опонент. Домакините имаха две чисти положения, които бяха пропилени от лидера им Лео Меси. Липсата на креативност в предни позиции обаче попречи на каталунците да повторят подвига си от мача срещу ПСЖ.

Барселона - Ювентус 0:0 (Развой на срещата по минути)

Чудо на "Камп Ноу" нямаше!

Така торинци се класират за следващата фаза след разгромния си успех в първата среща с 3:0. Там техен опонент ще бъде един измежду отборите на Реал (Мадрид), Атлетико (Мадрид) или Монако. Елиминацията на Барса е и сладко отмъщение за италианския колос, който през 2015 година загуби финала в ШЛ именно от "лос кулес".

Снимка 289332

От щабът на Барселона пък ще недоволстват сериозно от отсъжданията на главния съдия Бьорн Купйерс, който на няколко пъти ядоса сериозно звездите на "блаугранас".

Минути преди началото на голямата битка се случи нещо крайно любопитно. Повече от 90 000 души на "Ноу Камп" освиркаха грубо химна на Шампионската лига в знак на протест към УЕФА заради снощното съдийско рамо, което бе дадено на големия враг Реал (Мадрид), за да отстрани Байерн (Мюнхен).

Алегри: Още една стъпка към финала в Кардиф

Макс Алегри: И цял ден да играехме, Барса пак нямаше да ни вкара

"Сега не му е времето за празненства"

Ювентус беше на път да изненада своя опонент само 4 минути след началото на мача. Миралем Пянич изпълни заучено положение при фаул, извеждайки зад отбраната Гонзало Игуаин. Аржентинският нападател обаче опита удар от въздуха, който се оказа крайно несполучлив. Постепенно атаките на Барселона придобиваха все по-голяма острота и в 11-ата минута Луис Суарес бе близо до това да сътвори голова асистенция. Неймар проби по крилото, след което елегантно копна за уругвайския нападател. Лучо опита да свали с глава за съотборник, но в крайна сметка коженото кълбо падна в жертва на "бианконерската" отбрана.

Снимка 289336

Устремът на Барса най-сетне се превърна в реално голово положение след 18 минути футбол. Отбраната на Ювентус този път нямаше алтернатива на каталунската креативност и позволи топката да достигне до непокрития малко зад дузпата Лионел Меси. Аржентинският маестро моментално нагласи коженото кълбо на левия си крак и отправи изстрел в незащитения от Буфон ъгъл, който като по чудо профуча на сантиметри от страничната му греда.

Луис Енрике: Липсваше ни достатъчно острота в атака

Сломеният Лучо: Свалям шапка на Ювентус!

"Искахме да играем с бързи пасове и много удари, но не се получи"

За да не остане по-назад от своя именит колега. Неймар също напомни за себе си в 22-ата минута. Звездата с №11 имаше възможността да отправи шут от воле, при това от доста благоприятна позиция. Мерникът на Ней обаче също изневери и изстрелът му отиде някъде в трибуните на препълнения "Камп Ноу".

Снимка 289352

Лео Меси продължи да няма гол в мрежата на Джиджи Буфон и след 30-ата минута. "Ла Пулга" блесна със силен индивидуален рейд, приключил с изстрел от границата на наказателното поле, който обаче бе боксиран на сигурно от опитния капитан на "Старата госпожа".

Жерар Пике: Пробвахме да наложим нашия стил, но нямаше как да вкараме

Пике: Опитахме всичко възможно

"Гордея се с нашата публика"

До почивката Ювентус умело демонстрира, че ще се възползва от всеки миг на разсеяност на своя опонент. В 38-ата минута Гонзало Игуаин изскочи зад гърба на Жерар Пике и падайки отправи опасен удар, който бе уловен от добре позициониралия се Марк-Андре тер Стеген.

Хуан Куадрадо: Заслужихме класирането си на полуфинал

Куадрадо: Срамно е, че не вкарахме поне един гол на Барселона

"Бог ще реши кой да бъде следващият ни опонент"

Второто полувреме можеше да донесе радост за гостите от Италия. Хуан Куадрадо се възползва от своята бързина и нахлу застрашително в наказателното поле на Барса. Последва диагонален негов изстрел, който премина в опасна близост от страничната греда на съперника.

Снимка 289350

Барселона пропиля златен шанс да открие резултата в 66-ата минута. Джиджи Буфон сътвори една от малкото грешки в своята кариера, след като изпусна топката при центриране от корнер. Моментално тя бе пратена към непокрития Лео Меси, който обаче от няколко метра не съумя да намери опразнената италианска врата.

Дибала: Изявен фаворит вече няма, всички четири отбора имат шанс за трофея

"Да не допуснеш гол срещу отбор като Барселона е нещо, което се случва много трудно"

Стихийното нападение на "блаугранас" се открои най-силно в заветните мигове от полуфинала реванш. Барсе хвърли всичките си сили в атака, като в ролята на централен нападател влезе и бранителят Жерар Пике!

Снимка 289346

Реално положение пред вратата на Буфон обаче така и не се откри, което подпечата визите на "Старата госпожа" за полуфиналите на най-престижния европейски клубен турнир.

Леонардо Бонучи: Ювентус доказа, че е голям отбор

"Никой няма да ни иска на полуфинала"

За първи път в историята на това съперничество, Ювентус не получи попадение при гостуването си на Барса. Каталунците пък отпадат за трети път на четвъртфинал в последните четири издания на ШЛ.