Монако се класира на полуфиналите на Шампионската лига. Монегаските победиха с 3:1 Борусия (Дортмунд) на стадион "Луи II". Така с общ резултат 6:3 франският тим продължава напред.

От своя страна "жълто-черните" се бореха, но не създадоха кой знае какви опасности, за да заслужат място сред най-добрите четири.

Играчите на Борусия все още изживяват шока, който спокоходи тима преди седмица, когато имаше терористичен акт срещу клубния автобус. На стадиона днес бе раненият Марк Бартра, който изгледа отстрани представянето на своите съотборници.

Снимка 289333

Срещата започна с 5-минутно закъснение, предвид мерките за сигурност, които забавиха придвижването и на двата тима към стадиона.

НА ЖИВО: Монако - Борусия (Дортмунд)

"Жълто-черните" трябва да забравят за кошмара

Монако успя да открие резултата още в 3-ата минута, когато, Менди напредна и стреля, вратарят изби лошо и топката попадна в Мбапе, който от близко разстояние насочи в левия ъгъл и се разписа за 1:0.

Снимка 289344

Само 14 минути по-късно резултатът бе удвоен. Лемар получи от Менди и центрира с левия крак към Фалкао, който с глава засече за 2:0. Малко преди това, Борусия имаше добър шанс след като Нури Шахин изпълни свободен удар от средно разстояние, но красивият му удар разтресе дясната греда.

Две минути след подновяването на втората част, Борусия стигна до попадение. Осман Дембеле намери с много хубав пас Марко Ройс, който от вътрешността на пеналтерията хладнокръвно оплете топката в горния десен ъгъл за 2:1.

Последва равностойна игра, а "жълто-черните" не предприеха особени действия, за да стигнат до чудото. Точка на спора бе дадена в 81-ата минута, когато Пишчек сгреши, Лемар се възползва и отне и подаде към Жермен, който от близо разстояние направи 3:1.

Така Монако стигна до полуфинал, правейки си копмания с другите най-добри три - Ювентус, Реал и Атлетико.