"Каталунците" повториха стари грешки и отново страдаха в Шампионската лига

ДАНИ АЛВЕШ! Бившият играч на Барселона - Дани Алвеш можеше да направи още по-трагична ситуацията на катлунския гранд, но се засуети и не съумя да отправи голов изстрел.

Снимка 288156

88′

Ювентус преминава в игрова схема с трима бранители. В игра се появява Андреа Брадзали.

87′

Лионел Меси пробва късмета си от пряк свободен удар, но за негово съжаление топката срещна изградената от Джанлуиджи Буфон стена.

80′

Героят за домакините - Пауло Дибала отстъпва мястото си на Томас Ринкон.

Снимка 283371

74′

Жълт картон за Сами Кедира, който направи грозна симулация.

73′

Първа смяна в лагера на Ювентус. Хуан Куадрадо отстъпи мястото си на Марио Лемина.

68′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА!! Гостите от Барселона поискаха дузпа от главния съдия в 68-ата минута, след като удар на Неймар срещна ръката на Джорджо Киелини. Реферът Жимон Марчиняк обаче запази мълчание и не удовлетвори желанието на каталунците.

66′

СУАРЕС! Уникален пропуск на Луис Суарес. Той остана сам срещу Буфон, но ударът му мина буквално на 5 сантиметра от гредата.

Снимка 288154

64′

Жълт картон и за Марио Манджукич, който през днешната среща сътвори поредица от нарушения.

57′

Официално предупреждение и за изнервения Андрес Иниеста.

55′

ГООООЛ ЗА ЮВЕНТУС!!!3:0!! КИЕЛИНИ! Кошмарът за Барса обаче придоби ужасяващи краски само 120 секунди по-късно, когато сякаш неизбежното 3:0 вече бе факт. Овациите на публиката обра Джорджо Киелини, който се бе позиционирал добре при центриране от корнер. Надскочи Хавиер Масчерано и с глава опъна мрежата на каталунския гранд.

54′

Жълт картон за Луис Суарес.

53′

ИГУАИН! Интересно обаче беше и от другата страна на терена, където Ювентус имаше изгодна възможност да направи преднината си класическа. Гонзало Игуаин получи подаване на ръба на засадата и остана сам срещу Тер Стеген. И когато всичко очакваха голов изстрел от страна на Ел Пипита, бившият нападател на Реал (Мадрид) разочарова и стреля право в тялото на германския вратар.

Снимка 288155

51′

ИНИЕСТА! Плътен изстрел на Андрес Иниеста, който премина малко над горната греда на Буфон.

49′

СУАРЕС! Активизацията в редиците на Барселона обаче си проличаваше с всяка изминала минута. В 49-ата минута Луис Суарес най-сетне си проправи път между стабилната отбрана на Юве. Този път обаче устремът му за попадение бе посечен от пресеклия го навреме Буфон.

47′

На почивката Луис Енрике предприе промяна в своя тим, пускайки в игра Андре Гомеш вместо представилия се посредствено Жереми Матийо.

47′

МЕСИ! Подновяването на играта можеше да донесе така търсения гол на чужд терен за Барса. Меси пробва хитър пас към Неймар, който бе блокиран от перфектния шпагат на Бонучи. Действието на италианския национал обаче се превърна в отличен пас за връхлитащия Лео, който моментално опита техничен шут, премина на сантиметри от страничната греда.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

ЕЛ ПИПИТА СТРАХОТЕН УДАР! Ситуацията на Барса можеше да стане далеч по-комплицирана малко преди края на полувремето, когато Гонзало Игуаин отправи краси диагонален удар, избит по майсторски начин от Тер Стеген в корнер.

Снимка 288150

38′

СУАРЕС!! Пословичният сблъсък Суарес - Киелини имаше възможност да се осъществи в 38-ата минута. При една от опасните атаки на Барселона - Жереми Матийо напредна по фланга и центрира. Акуратният му пас стигна до главата на Луис Суарес, който опита да отклони елеганнто. Изстрелът му обаче срещна тялото на неговата "сянка" Джорджо Киелини и наглед опасната ситуация приключи само с ъглов удар.

29′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА МЕСИ! Слисаната Барса все пак стигна до гол в 29-ата минута. Лео Меси отне топката от Сами Кедира и след брилянтна солова комбинация реализира във вратата на Буфон. Секунди по-късно обаче звездата с №10 видя вдигнатият флаг за засада на страничния съдия. Селекцията на Лучо Енрике прие ситуацията без особени протести.

Снимка 288148

24′

Жълт картон за Дани Алвеш, който сътвори поредица от нарушения и в крайна сметка бе наказан от главния съдия

23′
Снимка 288146

22′

ГООООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 2:0!!! ДИБАЛА!! Случилото се секунди по-рано сякаш оказа негативно влияние на гостите, които допуснаха неточности в дефанзивната си постройка. Те предоставиха отлична възможност за вдъхновения Пауло Дибала, който набързо отбеляза втори гол в мрежата на безпомощния Тер Стеген. Аржентинецът се възползва от подаване на Манджукич, изпревари персоналния си пазач Масчерано и с елегантен удар от границата на наказателното поле заби топката в долния десен ъгъл на съперника.

20′

ИНИЕСТА КАКЪВ ПРОПУСК!! Барселона отговори подобаващо на отправеното предизвикателство в 20-ата минута. Ключов в тази ситуация бе футболният гений на Лео Меси, който сътвори пронизващ пас зад отбраната на Юве за включилия се Андрес Иниеста. Капитанът на "блаугранас" обаче не запази нужното хладнокръвие и допусна ударът му да бъде спасен по фантастичен начин от Джиджи Буфон.

18′

Барселона действа безкрайно хаотично в отбрана. Каталунците видимо се затрудняват от пресата на Юве, което води до панически изчиствания от страна на Умтити и Пике.

12′

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши двубоят между Ювентус и Барселона?

Виж резултати

Победа за Ювентус. "Старата госпожа" отново ще докаже, че е безкомпромисен домакин. 62.7%

Равенство, което ще съхрани интригата за реванша. 18.1%

Успех за Барселона. Лео Меси и компания ще се развихрят срещу "бианконерите". 15.7%

Нямам мнение, просто се наслаждавам на футболното зрелище. 3.6%

11′

Лео Меси опита нещо средно между удар от фаул и центриране, което по никакъв начин не притесни Джиджи Буфон и отбраната пред него.

7′

ГООООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 1:0!! ДИБАЛА!! Логичното сякаш се случи малко по-късно, когато в 7-ата минута Пауло Дибала даде ранен аванс на "бианконерите". Хуан Куадрадо получи топката на крилото, след което моментално последва подаване към звездата на Юве с №21. Нисичкият Пауло пое топката с гръб към вратата, възползва се от пространството оставено му от Пике, Матийо и Иниеста, след което се завъртя елегантно и с фамозен изстрел прати коженото кълбо в далечния ъгъл на Тер Стеген.

4′

ОФИЦИАЛНО ОТ ДОРТМУНД!

Експлозия отложи мача в Дортмунд! Има пострадали!

Марк Бартра по спешност в болница!

3′

Двата тима имат стари сметки за разчистване от финала през 2015 година, когато каталунците спечелиха с 3:1 срещу днешния си съперник. Италианците твърдят, че не излизат за реванш, но почти сигурно подсъзнателно ще искат да си отмъстят за онази загуба, която ги лиши от толкова мечтания трофей. Досега Юве и Барса са се срещали точно 7 пъти. Италианците имат 2 победи, а испанците - 3. 2 срещи пък са завършили наравно.

2′

Ювентус няма загуба в Торино от август 2015 година. В евротурнирите отборът също се представя повече от добре с 21 поредни мача без поражение на свой терен.

2′

ИГУАИН! "Старата госпожа" стартира мача с мощен домакински натиск. Селекцията на Масимилиано Алегри пресираше дълбоко сюрпризираните играчи на Барселона и първото голово положение пред вратата на Тер Стеген не закъсня. Гонзало Игуаин скочи над всички при центиране от фаул и с глава опита да прониже немския страж. За съжаление на италианските тифози, топката попадна право в обсега на вражеския вратар.

1′

НАЧАЛО НА СРЕЩАТА! Тифозите на Юве сътвориха невероятно посрещане на двата тима.