Ювентус направи сериозна крачка към класирането си на полуфинал в Шампионската лига. Тази вечер "Старата госпожа" изигра мач за клубната си история, след като нанесе тежка загуба на Барселона с 3:0. По този начин селекцията на Масимилиано Алегри получи огромно предимство преди реванша на "Камп Ноу". Тези три попадения обаче могат да бъдат и много, и малко, тъй като всички все още помнят невероятният обрат на "блаугранас" осъществен в предишната фаза срещу ПСЖ.

Юве заслужи класическият си успех днес, след като се възползва максимално от поредното слабо гостуване на Барса. Над всички бе звездата на домакините Пауло Дибала, който изпъкна с две попадения. Едно добави централният бранител Джорджо Киелини, а разгромът можеше да бъде и по-голям, ако Гонзало Игуаин не бе пропуснал сам срещу Тер Стеген.

Ювентус - Барселона 3:0 (Развой на срещата по минути)

"Старата госпожа" безкомпромисна срещу Меси и компания

На ниво в редиците на Барса бе единствено Лео Меси, който обаче се отличи с два пропуска и едно отменено попадение. В заветните мигове "блаугранас" хвърлиха всички сили, за да стигнат поне до гол на чужд терен, ала крепостта на Буфон така и не падна.

Снимка 288139

По този начин торинският гранд взе малък реванш за загубата от испанците преди две години, когато "бианконерите" изгубиха финала в ШЛ след поражение с 1:3.

Реваншът между двата тима е на 19 април в каталунската столица.

"Старата госпожа" стартира мача с мощен домакински натиск. Селекцията на Масимилиано Алегри пресираше дълбоко сюрпризираните играчи на Барселона и първото голово положение пред вратата на Тер Стеген не закъсня. Гонзало Игуаин скочи над всички при центриране от фаул и с глава опита да прониже немския страж. За съжаление на италианските тифози, топката попадна право в обсега на вражеския вратар.

Дибала: От дете си мечтая да бъда герой в точно такива мачове

"Изиграхме страхотен двубой"

Логичното сякаш се случи малко по-късно, когато в 7-ата минута Пауло Дибала даде ранен аванс на "бианконерите". Хуан Куадрадо получи топката на крилото, след което моментално последва подаване към звездата на Юве с №21. Нисичкият Пауло пое топката с гръб към вратата, възползва се от пространството оставено му от Пике, Матийо и Иниеста, след което се завъртя елегантно и с фамозен изстрел прати коженото кълбо в далечния ъгъл на Тер Стеген.

Снимка 288150

Барселона отговори подобаващо на отправеното предизвикателство в 20-ата минута. Ключов в тази ситуация бе футболният гений на Лео Меси, който сътвори пронизващ пас зад отбраната на Юве за включилия се Андрес Иниеста. Капитанът на "блаугранас" обаче не запази нужното хладнокръвие и допусна ударът му да бъде спасен по фантастичен начин от Джиджи Буфон.

Луис Енрике: Бяхме доста под нивото си срещу Ювентус

Лучо: Бяхме импотентни, все едно гледах трета част на мача с ПСЖ

"Трябва да анализираме грешките си"

Случилото се секунди по-рано сякаш оказа негативно влияние на гостите, които допуснаха неточности в дефанзивната си постройка. Те предоставиха отлична възможност за вдъхновения Пауло Дибала, който набързо отбеляза втори гол в мрежата на безпомощния Тер Стеген. Аржентинецът се възползва от подаване на Манджукич, изпревари персоналния си пазач Масчерано и с елегантен удар от границата на наказателното поле заби топката в долния десен ъгъл на съперника.

Снимка 288147

Слисаната Барса все пак стигна до гол в 29-ата минута. Лео Меси отне топката от Сами Кедира и след брилянтна солова комбинация реализира във вратата на Буфон. Секунди по-късно обаче звездата с №10 видя вдигнатият флаг за засада на страничния съдия. Селекцията на Лучо Енрике прие ситуацията без особени протести.

Пословичният сблъсък Суарес - Киелини имаше възможност да се осъществи в 38-ата минута. При една от опасните атаки на Барселона - Жереми Матийо напредна по фланга и центрира. Акуратният му пас стигна до главата на Луис Суарес, който опита да отклони елеганнто. Изстрелът му обаче срещна тялото на неговата "сянка" Джорджо Киелини и наглед опасната ситуация приключи само с ъглов удар.

Иниеста изгуби вяра: Едва ли ще повторим подвига от мача с ПСЖ

Капитанът на Барса се предаде: Трудно ще сътворим второ чудо

"Проспахме първото полувреме и бяхме наказани"

Ситуацията на Барса можеше да стане далеч по-комплицирана малко преди края на полувремето, когато Гонзало Игуаин отправи краси диагонален удар, избит по майсторски начин от Тер Стеген в корнер.

Снимка 288148

Подновяването на играта можеше да донесе така търсения гол на чужд терен за Барса. Меси пробва хитър пас към Неймар, който бе блокиран от перфектния шпагат на Бонучи. Действието на италианския национал обаче се превърна в отличен пас за връхлитащия Лео, който моментално опита техничен шут, премина на сантиметри от страничната греда. Активизацията в редиците на Барселона обаче си проличаваше с всяка изминала минута. В 49-ата минута Луис Суарес най-сетне си проправи път между стабилната отбрана на Юве. Този път обаче устремът му за попадение бе посечен от пресеклия го навреме Буфон.

Алегри: В момента Европа е респектирана от Ювентус

Алегри след боя над Барса: Най-великата ми победа като треньор на Ювентус

"Направихме първата крачка към полуфиналите, но по-трудното тепърва предстои"

Интересно обаче беше и от другата страна на терена, където Ювентус имаше изгодна възможност да направи преднината си класическа. Гонзало Игуаин получи подаване на ръба на засадата и остана сам срещу Тер Стеген. И когато всичко очакваха голов изстрел от страна на Ел Пипита, бившият нападател на Реал (Мадрид) разочарова и стреля право в тялото на германския вратар.

Снимка 288155

Кошмарът за Барса обаче придоби ужасяващи краски само 120 секунди по-късно, когато сякаш неизбежното 3:0 вече бе факт. Овациите на публиката обра Джорджо Киелини, който се бе позиционирал добре при центриране от корнер. Надскочи Хавиер Масчерано и с глава опъна мрежата на каталунския гранд.

Снимка 288157

Сломената селекция на Луис Енрике можеше да върне поне един гол в 66-ата минута, ала късметът отново не бе на тяхна страна. Луис Суарес остана сам срещу Буфон, но ударът му мина буквално на 5 сантиметра от гредата.

Гостите от Барселона поискаха дузпа от главния съдия в 68-ата минута, след като удар на Неймар срещна ръката на Джорджо Киелини. Реферът Жимон Марчиняк обаче запази мълчание и не удовлетвори желанието на каталунците.

Експлозия отложи мача в Дортмунд! Има пострадали!

Марк Бартра по спешност в болница!

В заветните мигове "блаугранас" хвърлиха всички сили, за да стигнат поне до гол на чужд терен, ала крепостта на Буфон така и не падна. Масимилиано Алегри пък допълнително накъса оставащото време до края, пускайки в игра дефанзивно настроени играчи като Лемина, Ринкон и Брадзали.