Славиша Йоканович е на път да запише нов грандиозен успех в треньорската си кариера. След като вкара Уотфорд в английската Висша лига, сега сърбинът е на 90 минути от груповата фаза на Шампионската лига.

Неговият Макаби (Тел Авив) измъкна отличното 2:2 при визитата си на Базел и вече мечтае за турнира на богатите. За Базел не игра Иван Иванов, който все още не е готов за официални срещи.  Липсата му обаче се усети в 31-ата минута, когато Захави изведе Макаби напред. На съперникът му обаче бяха нужни само 8 минути, за да изравни резултата. Местният любимец Матиас Делгадо бе точен от дузпа, а голямата радост донесе Емболо.

120 секунди преди края, той бе изведен отлично зад защитата на израелците и сам срещу Пабло направи обрата пълен. Студеният душ за швейцарците обаче дойде в последната секунда на даденото от съдията продължение, когато Захави с втория си гол в мача оформи и крайното 2:2.

Шахтьор (Донецк) взе важен успех по пътя си към поредно участие в ШЛ. „Миньорите" се справиха с австрийския шампион Рапид (Виена), триумфирайки с минималното 0:1. Срещата бе доста равностойна, като домакините също имаха своите шансове. Все пак, всичко бе решено от бразилецът Марлос, който бе точен в 44-ата минута. Играчът с номер 11 получи пас от съотборник на дузпата, след което елегантно залъга двама бранители и с техничен шут не остави никакъв шанс на Новота.

Селтик за пореден път демонстрира трудности по пътя си към ШЛ, побеждавайки много трудно Малмьо с 3:2. Два гола за „детелините" наниза Грифитс, а другото бе дело на Битон. Отличен мач за гостите пък изигра бившият състезател на шотландците Бергет, така реваншът в Швеция се очертава като изключително интересен.