Аталанта победи Шахтьор Донецк с 3:0 и затвърди доброто си представяне в Шампионска лига и евротурнирите като цяло. В първия кръг от новата фаза на ШЛ бергамаските направиха 0:0 с Арсенал у дома, а през май спечелиха Лига Европа.

Аталанта успя да открие малко преди средата на полувремето. Късо изпълнение на свободен удар и безупречно центриране на Луукман стигнаха до Берат Джимсити. Защитникът овладя спокойно и прати топката във вратата на Ризик за 0:1.

Аталанта - Арсенал 0:0 в среща от Шампионска лига

Непробиваем Давид Рая осигури точката на Арсенал в Бергамо

Вратарят спаси дузпа срещу Аталанта

В 36-ата минута напречната греда помогна на Шахтьор. Луукман се измъкна от Бондар и засече от воле центриране от десния фланг. Вратарят Ризик изобщо не реагира, а само видя как кълбото се отби от гредата над него.

Снимка 684993

Бергамаските осезаемо седяха по-добре от Шахтьор и това резултира в още един гол преди почивката. Макар и с малко късмет, разиграване на "нерадзурите" се задържа около наказателното на Шахтьор. Самарджич получи отляво и пусна прострелен пас към точката на дузпата, където Луукман засече - 0:2.Началото на вторите 45 минути донесе и първият шанс за Шахтьор. Малко раздели влезлия от пейката Конопля от гол.

В ответната атака италианците наказаха Шахтьор за трети път. Давиде Дзапакоста центрира на втора греда към колегата си от другия фланг Раул Беланова. Юношата на Милан се извиси във въздуха и вкара топката във вратата на украинците за трети път.