Отборите на Виляреал и Ювентус не се победиха в първи осминафинален двубой от Шампионската лига. Съперничеството в Испания завърши при резултат 1:1, което оставя отворен реванша на "Алианц Стейдиъм", който ще се проведе на 16 март.

"Старата госпожа" стартира многозначително тази вечер и стигна до откриващото попадение още в 33-ата секунда. По страхотен начин се разписа многомилионната покупка и тотален дебютант в ШЛ - Душан Влахович. Оттам насетне по-чистите положения бяха за "жълтата подводница", която дочака своя шанс в 65-ата минута, изравнявайки чрез Дани Парехо.

От Лондон готови да приемат финала на Шампионска лига

Какво ще е решението

Виляреал може да се оплаче и от липса на малшанс, след като през първото полувреме гредата удари Джовани Ло Селсо.

Битката в Испания стартира по мечтан начин за "Старата госпожа". И не само за нея, а и за централния ѝ нападател Душан Влахович! Многомилионната сръбска покупка получи пас по въздух от Данило. След като укроти кълбото на гърди, балканецът намери пролука между Албиол и Пау Торес, за да стреля неспасяемо в далечния ъгъл на слисания Херонимо Рули. Това бе дебютно попадение за Душан в евротурнирите, където до този момент имаше само една среща - като 16-годишен с екипа на Партизан.

Снимка 564581

Инкасираното попадение сериозно обърка плановете на домакините. През следващите минути футболистите на Унай Емери трудно създаваха атаки, които дори да внасят и минимално напрежение пред полето на Юве.

Отсъствието на Джорджо Киелини и Лео Бонучи в редиците на гостите се усети силно в 12-ата минута. Тогава Алфонсо Педраза навлезе опасно в наказателното поле на торинци, след което продължи за намиращия се на дузпата Джовани Ло Селсо. Аржентинският национал остави тялото си прекалено назад и ударът му срещна единствено дясната греда на безпомощния в тази ситуация Шчесни.

Снимка 564595

Източник: EPA/БГНЕС

Силният период за "жълтата подводница" продължи, а нов изгоден шанс за испанците пропусна Арно Данджума. Саму Чуквуезе отново демонстрира достатъчно експлозивност в своите крака и пусна за колегата си в атака. Нидерландският национал отигра технично с пета. Кълбото рикошира в Данило и полетя към мрежата на торинци, но Шчесни бе взел добра позиция и спаси.

Ливърпул победи Интер с 2:0 в Шампионската лига

Късметът покри Ливърпул в Италия! Интер преклони глава пред Мо Салах и компания

Салах и Фирмино се превърнаха в герои за мърсисайдци

Душан Влахович не спря да тормози защитата на Виляреал, а в 25-ата минута получи пас с гръб към вратата от Де Шилио. Стрелецът уважи вдигналия ръка на дъгата Локатели и почти веднага върна за европейския шампион с Италия. Халфът стреля без подготовка, но малко над горната греда.

Виляреал - Ювентус 1:1 (Развой на срещата по минути)

Разписаха се Влахович и Парехо

Виляреал трудно намираше отговор на пробивите, правени от Де Шилио. Бившият миланист лесно печелеше пространство с топка в крака и в 37-ата минута рейдът му завърши с пас за Макени. Американецът стреля по посока вражеската врата, но в ключовия момент бе блокиран от ветерана Раул Албиол. Малко преди това с неточен шут за себе си напомни Алваро Мората.

Снимка 564591

Съдбата поднесе възможност за "бианконерите" да повторят упражнението от първата част, когато стигнаха до гол с първата си атака. През второто в ролята на завършващия комбинацията влезе Алваро Мората. Бившият голмайстор на Челси обаче прати своя удар на сантиметри от страничния стълб.

Бившият футболист на Ливърпул и Севиля - Алберто Морено, направи нещо средно между удар и подаване след пробив отдясно в 59-ата минута. Шчесни следеше летежа на топката и се намеси адекватно.

РБ Залцбург и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1

Коман спаси Байерн с късен гол в Залцбург

Интригата остана за реванша

Ювентус се сгромоляса в отбрана и ефектът за италианския гранд беше повече от негативен - гол във вратата им! Етиен Капу умело видя липсата на добра позиционираност на бранителите в "черно-бяло". Адриен Рабио тотално бе забравил за опитния Дани Парехо, който получи извеждащо подаване и сам срещу Шчесни не сбърка за 1:1.

Снимка 564594

Още един проблем с контузен футболист сполетя Макс Алегри. И в този мач футболист на Ювентус трябваше да напусне терена принудително. Уестън Макени беше изритан от опонент и даде знак, че не може да продължи срещата. Така в ролята на принудителна смяна се появи новото попълнение Денис Закария.

До края равенството явно задоволяваше и двата отбора, които не създадоха нещо интересно пред двамата вратари.

Манчестър Сити победи Спортинг (Лисабон) с 5:0