Интер допусна домакинско поражение от Ливърпул с 0:2 в мач от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Интер не използва своите шансове, а в крайна сметка Роберто Фирмино и Мо Салах наказаха домакините в последния четвърт час от мача, за да дадат добър аванс на мърсисайдци преди реванша на "Анфийлд".

Снимка 563819

Двата тима изграха внимателно първото полувреме и нямаха удар в рамките на противниковата врата. Все пак мачът се игра на доста високо темпо, а "нерадзурите" могат да съжаляват, че не вкараха, особено след опита на Чалханоглу, който срещна напречната греда.

Снимка 563821

Началото на второто полувреме бе изцяло на домакините, които създадоха куп положения пред вратата на Ливърпул, но попадение във вратата на Алисън така и не падна.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Роберто Фирмино откри резултата. Влезлият като резерва бразилец бе изпуснат след изпълнение на корнер и с глава прати топката в далечния ъгъл на Ханданович. Това бе студен душ за играещия доста силно отбор на Интер, а и за феновете по трибуните.

Снимка 563824

Седем минути преди края гостите нанесоха втори удар. Мохамед Салах достигна до една не добре изчистена топка и шутира към вратата, тя рикошира в крак на бранител и влетя в мрежата на Ханданович за втори път.

Снимка 563826

Домакините не успяха да се съвземат от шока и ще излязат за реванша на "Анфийлд" с пасив от две попадения.