РБ Залцбург и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1 в първи осминафинал от Шампионската лига.

Чиквубуйке Адаму (21') изведе домакините напред, а Кингсли Коман (90') изравни.

През първото полувреме двата тима си размениха сравнително равни положения за гол, но домакините надхитриха съперника.

Те поведоха в 21-ата минута чрез робив на Адейеми отдясно, който завърши с пас към Брендън Арънсън, а последният я отклони за току-що влезлия Чиквубуйке Адаму. Той с техничен удар прати топката в левия ъгъл на Улрайх за 1:0.

След почивката гостите натиснаха масирано. Около 20 минути Залцбург изпадна в глуха защита. В края на мача обаче имаше "златен" двоен шанс да отбележи, а в ответната атака дълго центриране на Павар отдясно бе продължено от Томас Мюлер към Левандовски.

Голмайсторът не успя да стигне до топката, но от втора позиция изскочи Кингсли Коман и отблизо направи 1:1.