Старши треньорът на Байерн Мюнхен Венсан Компани коментира успеха на своя тим с 2:1 като гост на Пари Сен Жермен в четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Германският шампион поведе с два гола на Луис Диас, преди нападателят да бъде изгонен в добавеното време на първото полувреме.
"Знаехме, че можем да го направим. Трябва да останем хладнокръвни, но този резултат ни дава увереност. В събота направихме ротации в състава и отборът реагира добре. Днес трябваше да се защитаваме с десет души и пак показахме характер - това доказва, че можем да се адаптираме, за да постигнем целта", заяви Компани пред Canal+.
Байерн водеше с 2:0 след попаденията на Диас в 4-ата и 32-ата минута, а ПСЖ успя да върне едно попадение чрез Невес в 74-ата. Въпреки численото неравенство през цялото второ полувреме, германците запазиха предимството си и си тръгнаха с ценна победа от Париж.