Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер изрази разочарованието си от тежката загуба на неговия отбор в Мюнхен от Байерн с 1:5 в първия 1/8-финал от Шампионската лига. Според французина, мачът е бил равностоен, но излизането поради контузия на капитана Лоран Кошчелни в началото на второто полувреме се е отразило негативно на духа на "артилеристите".

Байерн (Мюнхен) остави Арсен Венгер да помечтае, но го разсъни с кофа ледена вода на "Алианц Арена"!

Баварската машина остави Венгер да помечтае, но го разсъни с кофа ледена вода на "Алианц Арена"!

5:1 за баварците, има ли смисъл от реванша?

"Това беше странен мач. Трудно мога да обясня какво се случи. Играхме добре преди почивката и имахме две добри възможности. След излизането на Кошчелни получихме злощастен втори гол. Третото попадение пък направо ни уби. До двата гола добре контролирахме хода на мача, след това се сринахме духом. Байерн е много добър отбор, но смятам, че можехме да си тръгнем с добър резултат, но се отпуснахме в ключовите моменти. Последните 25 минути станаха кошмар за нас. Не успяхме да намерим отговор на действията на Байерн. Като цяло мога да кажа, че Байерн е по-добър отбор от нас. Те играха много добре през второто полувреме, а нашето ниво на игра спадна", коментира французинът.