Ювентус регистрира поредното си уникално постижение. Отборът остана цели 690 минути без допуснат гол през този сезон в Шампионска лига.
По време на снощната победа с 2:1 над Монако в 1/2-финален реванш от турнира, Килиан Мбапе успя да преодолее Джанлуиджи Буфон и стената пред него. Младокът се разписа в 69 минута, с което сложи край на невероятната серия на "бианконерите".
По този начин Юве надмина постиженията на Милан, Аякс и Челси, но остава далеч зад лидера Арсенал.
През сезон 2005/06 "артилеристите" не допуснаха гол във внушителните 995 минути. Тогава те играха финал с Барселона, загубен с 1:2 в Париж, като каталунците направиха обрат след почивката.
Сега Ювентус се класира за решаващия мач в Шампионска лига и на 3 юни ще срещне победителя от Атлетико (Мадрид) и Реал (Мадрид). Испанците тази вечер играят реванш на стадион "Висенте Калдерон", като "белите" имат комфортен аванс от 3:0 след първата среща.