ГОЛ на Роналдо... е отменен заради засада.

Това щеше да бъде второто официално предупреждение за капитана на Атлетико.

Снимка 293149

58′

Отлична възможност за Роналдо!

Той шутира, опитва се да прехвърли вратаря на съперника, но не намира очертанията на вратата на Атлетико.

57′

Хименес отстъпва мястото си на терена на Партей.

56′

Гамейро заменя Торес.

50′

Изстрел на Гризман, също от свободен удар!

На метър от целта.

48′

Мощен шут на Роналдо от свободен удар!!!

Облак избива топката с двете си ръце!

45′

Играта е подновена.

45+1′

Уникално, напрегнато, изпълнено с всичко налично във футбола. Такова беше първото полувреме на легендарния "Висенте Калдерон" тази вечер.

В последното мадридско дерби на митичната арена, преди Атлети да я заменят с новото си, модерно съоръжение, гостите получиха два бързи удара, като до 16-ата минута вече губеха с 0:2, а почти цялото им предимство от първия двубой бе заличено.

Резултатът бе открит след 12 минути игра. Тогава, при поредния корнер пред вратата на Навас, Саул Нигес надскочи Кристиано Роналдо, върнал се да помага в защита, пращайки кълбото с глава в мрежата на "кралете" за 1:0.

Само 3 минути след това домакините получиха възможност да изпълнят дузпа, за нарушение на Варан срещу Фернандо Торес.

Зад топката застана Антоан Гризман, който съвсем зашемети гостуващия тим с попадението си за 2:0 в 16-ата минута на сблъсъка.

Тази първа част бе изпъстрена от редица официални предупреждения, като голяма част от бранителите и в двете единайсеторки получиха жълти картони.

Три минути преди почивката момент на гениалност, а и малко спортен шанс, позволи на Карим Бензема да преодолее цели трима бранители на Атлетико, след което и да подаде към Кроос. Германският национал стреля по земя, топката бе избита от Облак, но при добавката, с много интелигентно изпълнение, пращайки кълбото първо в земята, а впоследствие и над ръцете на стража на домакините, Иско вкара за 2:1.

Така Реал се върна в мача в чудесния момент - преди почивката, като направи задачата на своя опонент още по-трудна за решаване.

Снимка 293165

45′

Почивка.

42′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Попадение на Иско, след разбъркване в наказателното поле на домакините!

Снимка 293155

41′

Нови два ъглови удара за Реал (Мадрид).

Без изстрел по посока вратата на Атлети.

38′

Иско пробива и стреля.

Облак лови топката в ръцете си.

37′

Жълт картон за Габи.

35′

Официално предупреждение и за Серхио Рамос.

34′

Жълт картон за Годин.

28′

Хаос в редиците на "белия балет".

Атлетико контролира мача, като се затвори добре в защита и просто очаква своя шанс.

Снимка 293150

25′

Натиск на гостите в мача.

Нищо обаче не произхожда от опита им да наложат преса над опонентите си.

23′

Безидеен и блед "черен" балет тази вечер.

"Кралете" подхождат към мача с обичайното си високо самочувствие.

Дали обаче няма да пострадат от това си поведение?

22′

Футболистите на Атлетико се дръпнаха в задни позиции.

Сега контраатаките по всяка вероятност ще бъдат тяхната основна опция и сила в срещата.

20′

Зизу е на път да влезе на терена!

Французинът не спира да жестикулира край страничната линия, показвайки на футболистите си какво трябва да направят.

19′

Два поредни корнера в полза на Реал (Мадрид).

Изражението на Зидан говори много...

16′

2:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ГОЛ на Гризман!

Навас хвана топката, но въпреки това тя влезе във вратата му!

15′

ДУЗПА!!!

11-метров наказателен удар за Атлетико!

12′

ГООООООООООООООООООЛ!!!

Саул Нигес бележи с глава!

1:0!!!

Снимка 293151

11′

Караско стреля!

Бранител на Реал избива топката в корнер.

7′

Уникално спасяване на Облак!!!

Центриране от фаул намери Каземиро, който стреля с глава, но вратарят на Атлети изби кълбото.

6′

Нов жълт картон.

Този път той е за футболист на Атлетико - Савич.

5′

Спасяване на Кейлор Навас!

Сериозна опасност за Реал, след изстрела на Коке.

Корнер.

Нищо интересно при изпълнението на ъгловия удар.

4′

Шут на Роналдо.

Топката едва стига до Облак.

4′

Жълт картон за Данило, още преди да са изминали и 5 минути от мача.

3′

Далечен изстрел на Антоан Гризман.

Топката минава встрани от целта.

2′

Серхио Рамос вече лежи на земята, след само 30-ина секунди игра.

Какво начало...

1′

Гайтан Начо

Атлетико (Мадрид) приема Реал (Мадрид) в реванш от полуфиналите на Шампионската лига. Битката на стадион "Висенте Калдерон" започва в 21:45 часа.

Реал е с единия крак на финала в Кардиф след чистата домакинска победа 3:0 преди седмица, но Атлетико ще се хвърли най-малкото да излезе с достойнство от сблъсъка с градския си съперник.

На "Висенте Калдерон" тайно се надяват да направят чудото - четири безответни гола, но "кралете", водени от мегазвездата си Кристиано Роналдо с хеттрик от първия мач, изглеждат решени да бележат и на реванша.

Зинедин Зидан: Във футбола трябва да се доказваш всеки ден

Зидан: За нас всеки мач е финал

"Моите момчета са невероятни професионалисти"

За последно Реал е губил в Шампионската лига с три и повече гола, без да вкара, през март 2009 година - 4:0 като гост на Ливърпул. На 7 февруари 2015 Атлетико разби "белите" с 4:0 в мач за първенство, но едва ли сега тимът на Зинедин Зидан ще допусне подобна позорна издънка.

Статистиката на Реал е убийствена - отборът има само едно поражение в последните си 15 двубоя в турнира, а в 10 от 11 срещу насам вкарва минимум 2 попадения. Наистина, ще е истинско чудо, ако "кралете" допуснат обрат.

Рамос: Успехите на Зидан трябва да бъдат оценени

Рамос: Ще се жертваме на терена и това ще ни позволи да спечелим

"Трябва да се съсредоточим върху случващото се на терена"

Проблемите на Атлетико в защита продължават - Хосе Хименес, Хуанфран и Симе Врсалко все още не са възстановени от травми. Това ще наложи Люка Ернандес отново да играе на десния бек.

Така треньорът Диего Симеоне най-вероятно ще пусне същия състав от преди седмица с атакуващото дуо Гризман и Гамейро. "Дюшекчиите" спестиха малко сили в мача за първенството срещу Ейбар (1:0) и би трябвало да са готови за здрава битка.

Диего Симеоне: Нищо не се знае утре

Чоло се закани на Реал: Вече сме ги побеждавали с 4:0

"Наясно сме, че ще ни бъде много трудно"

При Реал ще липсва възлов играч - десният бек Дани Карвахал, който се намира в топ форма, но се контузи в първия двубой на "Сантяго Бернабеу". На негово място ще започне Начо Фернандес или Данило.

Това изглежда ще е единствената промяна в състава на Зинедин Зидан от преди седмица. Единият от тризъбеца в нападение BBC - Гарет Бейл, продължава да лекува травма.

"Кралете" ще са достатъчно свежи, след като в мача за първенство (Гранада 4:0) през уикенда всички титуляри с изключение на капитана Серхио Рамос и Каземиро получиха почивка.

Задава се голям трансфер - Гарет Бейл пред портите на "Олд Трафорд"

Поставил е условие на Юнайтед

Атлетико трябва да търси голове, за да се отсрами пред своята публика, дори да не успее да стигне до обрата. В същото време Реал едва ли ще се върне в глуха защита цял мач, което е предпоставка за голове и в двете врати.