Отборът на Валенсия отбеляза със зрелищен успех завръщането си в ШЛ. Селекцията на Нуно Еспирито Санто спечели първия плейофен двубой срещу Монако с 3:1, с което направи важна крачка към груповата фаза на турнира.

„Прилепите" владееха инициативата почти през всички 90 минути, бележейки важните голове чрез Родриго Морено, Дани Парехо и Софиан Фегули. Надежда на Монако пък вдъхна Пашалич с попадение в  49-ата, а нещата можеха да бъдат още по-приятни, ако Бернардо Силва не бе ударил гредата през първата част. Така всичко ще бъде решено след седмица, за когато е насрочен и реваншът на френска земя.

„Прилепите" излъгаха своя опонент още след първия съдийски сигнал. Момчетата на Нуно Еспирито Санто първоначално приеха играта дълбоко в своята половина, но изведнъж започнаха с масирани атаки към вратата на монегаските. Интересният замисъл даде резултат и Валенсия поведе след само 4 минути игра.

Де Паул проби по крилото, след което акуратно центрира към намиращия се на далечна греда Фегули. Алжирецът свали с глава към непокритите Морено и Алкасер, като първият успя да вкара в мрежата на Субашич. Натискът на домакините продължи и на два пъти те създадоха идентични на гола ситуации, само че този път бранителите Карвальо и Раги бяха на своите места.

В 28-ата минута резултатът можеше да бъде удвоен, ако не бе Шкодран Мустафи. Световният шампион с  Германия стреля малко зад точката на дузпата, но много над горната греда. Секунди след това, Пако Алкасер не можа да повярва, че Даниел Субашич спаси негов отличен изстрел.

Мигът на Монако дойде в 32-ата минута, когато тимът от Княжеството удари греда. Дани Парехо сбърка при изнасянето на топката и подари кълбото на Мартиал. Нападателят напредна и пусна към Бернардо Силва, който с диагонален шут намери страничния стълб на Матю Раян.

Устремът на гостите продължи и с гол на Мартиал, който обаче правилно бе отменен от главния арбитър Марк Клатенбърг.

Втората част стартира по отличен начин за Монако, тъй като селекцията на Жардим стигна до така ценния гол на чужд терен. Мартиал отново се разходи из отбраната на домакините, след което пусна остър пас в наказателното поле. Рубен Везо опита да изчисти, но така го направи, че подари топката на Пашалич, който от 10 метра разстреля Раян за 1:1.

Радостта за монегаските обаче не продължи дълго, тъй като Валенсия си върна водачеството в 59-ата минута. По подобие на първото си попадение, „прилепите" направиха постепенна атака, която бе форсиана от Пиати, намерил с отлично подаване непокрития Парехо. Юношата на Реал (Мадрид) не шутира по най-добрия начин, но все пак успя да простреля Субашич за 2:1.

Всичко в този мач приключи шест минути преди края, когато Софиан Фегули увенча отличната си игра и с попадение. Алжирецът наказа една аматьорска грешка на Монако и с плътен изстрел от границата на наказателното поле фиксира крайното 3:1. Реваншът е след седмица на стадион „Луи II" в Княжеството.

ВАЛЕНСИЯ-МОНАКО 3:1

1:0 Родриго (4'), 1:1 Пашалич (49'), 2:1 Парехо (59'), 3:1 Фегули (84')

СТАДИОН: „Местая"

СЪДИЯ: Марк Клатенбърг

ВАЛЕНСИЯ: Раян, Бараган, Мустафи, Везо, Перес, Фегули, Парехо, Гая, Де Паул, Гая, Родриго, Алкасер (резерви: Жоел, Кансело, Орбан, Негредо, Пиати, Хави Фуего, Санти Мина)

МОНАКО: Субашич, Карвальо, Раги, Ечейджиле, Фабиньо, Уолъс, Тулалан, Кавалейро, Пашалич, Бернардо Силва, Мартиал (резерви: Нарди, Дирар,Карлиьо, Бахлули, Бакайоко, Ел Шаарави, Туре)