С голове на Мигел Анхел Ангуло и Фернандо Мориентес Валенсия се наложи с 2:0 над Олимпиакос и си гарантира 1-ото място в група "D". В другата среща Шахтьор остави реални шансовете си за класиране, надвивайки с 1:0 на собствен терен Рома.

Oлимпиакос няма победа като гост в турнира пък вече в 31 мача след днешното
поражение.

Въпреки тази негативна традиция, гърците започнаха смело гостуването си на "Местая" и с атаките си сериозно застрашаваха вратата на Сантяго Канисарес. В последната минута на първото полувреме обаче Мигел Анхел Ангуло от 10 метра с фалцов удар направи вратаря Антониос Никополидис безпомощен. Минута след подновяването на играта Фернандо Мориентес се разписа с глава за 2:0. Той засече с глава близко до гредата центриране от ляво на полузащитника и нов испански национал Давид Силва.

Попадението му е четвърто срещу гръцки отбор в последните три сезона. Резервата Милош Марич, който замени контузилия се Михалис Константину, се отличи с няколко опасни удара, които обаче Канисарес спаси.

"Това беше един мач, в който всеки можеше да вземе всичко или пък да не вземе нищо. Ние не взехме нищо. Не мисля, че играчите ни се постараха за победата, колкото трябва", заяви със съжаление наставникът на гостите от атинското пристанище Пирея
Тронд Солиед.

"Най-важното за нас е, че си осигурихме първото място и в следващите два месеца до началото на фазата на елиминациите, ние няма да се притесняваме за това", отговори лаконично старши треньорът на валенсианците Кике Санчес Флорес.

"Отборът се справи перфектно тактически, защото се класира за следващия етап
след четири мача, а си осигури първото място след пет".

Санчес Флорес обаче заяви, че е сериозно притеснен от увеличаващия се брой контузени играчи. На загрявката преди мача и Давид Вия е получил травма, но все пак е започнал. Той обаче напусна принудително още в 22-ата минута.

Втория си гол в Шампионската лига през този сезон вкара румънският полузащитник Чиприан Марика. Той се разписа в 61-ата минута при победата на Шахтьор с 1:0 над Рома. Марика остана непокрит в пеналта след меко центриране от дясно на Жадсон Родригес и с глава простреля вратаря Дони. Три жълти картона получиха играчите на треньора Лучано Спалети от италианската столица, а фатален се оказа този на Давид Писаро, който пропуска
домакинската среща с Валенсия на 5-и декември.

Домакините от Донецк, както и в срещата с Валенсия на своя стадион, бяха по-активни през цялото времетраене. Голови положения пропуснаха Марика, бразилците Жадсон, Брандао и
Фернандиньо. Най-доброто положение за римляните пък изтърва Винченцо Монтела.

Шахтьор  - Рома  - 1:0
Валенсия - Олимпиакос - 2:0