Челси и Валенсия не се победиха, завършвайки 2:2 в пети мач от група "H" на Шампионската лига.

Първите два гола в срещата дойдоха в рамките на по-малко от минута. В 40-ата минута Карлос Солер откри за "прилепите", но испанската радост трая малко, след като Матео Ковачич изравни. Пет минути след подновяването на играта Кристиян Пулишич вкара за 2:1. Първоначално попадението не бе зачетено зарида съмнения за засада, но след намесата на ВАР се установи, че голът на американеца е редовен. В 65-ата минута Дани Парехо не успя да изравни от дузпа. Все пак в 82-ата минута Парехо асистира на Вас за изравнителното попадение.

И двата тима имат по осем точки в актива си. Аякс е на третата позиция със седем. Лил има само една на дъното.

Валенсия: Силесен, Коста, Гарай, Паулиста, Гая, Торес, Парехо, Вас, Солер, Гомес, Родриго

Челси: Арисабалага, Аспиликуета, Кристенсен, Зума, Джеймс, Ковачич, Канте, Жоржиньо, Пулишич, Ейбрахам, Уилиян