Байерн (Мюнхен) стартира ударно тазгодишното си участие в ШЛ. Баварският колос спечели визитата си на Олимпиакос с 3:0, а в основата на триумфа отново бе звездата Томас Мюлер. Германският национал откри, малко случайно, в 50-ата минута, а след това сложи и точка на спора с реализирана дузпа в последната секунда на мача. Дългоочаквано попадение пък с екипа на мюнхенци реализира Марио Гьотце.

Олимпиакос бе достоен опонент за Байерн, но така и не съумя да реализира положенията си за гол. Длъжници за селекцията на Марко Силва остават Браун и Салино, които изумиха със своите пропуски.

Минута преди началото на двубоя, сблъсъкът в ШЛ бе белязан от изключително грозни сцени. Полицията в Атина преби част от феновете на Байерн (Мюнхен).  Служителите на реда щурмуваха с палки запалянковците в техния сектор и разбиха главите на няколко от тях. Най-малко един привърженик на баварците беше откаран в болница.

Самият двубой стартира сравнително спокойно. Първата по-интересна ситуация бе за домакините, които се възползваха от добро центриране в полето на съперника.  На мястото си обаче бе Мануел Нойер, който улови с лекота.

Отговорът на Байерн бе подобаващ и само късметът спаси гръцкият им опонент  от гол. Роберт Левандовски съумя да стреля с глава, топката мина под плонжа на Роберто, но в крайна сметка бе изчистена от голлинията благодарение на Идейе Браун.

Това обаче бе само началото за хората на Гуардиола, които до полувремето създадоха още няколко отлични положения за гол. В 35-ата минута, Роберт Левандовски получи перфектно подаване около дузпата и моментално отправи изстрел, който обаче бе спасен по перфектен начин от Роберто.

А когато испанецът бе безсилен, късметът също бе на страната на домакините. Така бе и в 43-ата минута, след като Чаби Алонсо отправи истинска бомба, която като по чудо премина малко над горната греда на „червено-белите".

Така желаното попадение все пак бе факт в 50-ата минута. Байерн, макар и малко щастливо, откри резултата след дежурен гол на Томас Мюлер. Немският национал опита центриране към Левандовски, което в крайна сметка се превъна в невъзможен за спасяване изстрел. Тук голяма вина за гола имаше отличният до този момент Роберто.

Домакините опитаха моментално да изравнят резултата. Усилията на Олимпиакос обаче бяха осуетени от Мануел Нойер, който се справи брилянтно след добър изстрел на Браун.

До края натискът на домакините се усили. Селекцията на Марко Силва опита почти всичко да стигне до точката. С голям пропуск обаче се отличи и Леандро Салино,който разочарова всички на „Краискакис" с ужасяващ изстрел.

Това сякаш пречупи гръцкият първенец, който в рамките на 120-секунди допусна два гола в своята врата. Марио Гьотце  реши всичко в срещата с попадение в 89-ата минута, което дойде като отговор на множеството критики в последно време по негов адрес.

Класиката бе оформена от Томас Мюлер, който реализира дузпа . Така Байерн записа своя първи успех в „турнира на богатите".

ОЛИМПИАКОС - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 0:3

0:1 Томас Мюлер (50'), 0:2 Гьотце (89'), 0:3 Мюлер -дузпа (90')

СТАДИОН: „Йоргос Караискакис"

СЪДИЯ: Карлос Веласко

ОЛИМПИАКОС: Роберто, Да Коща, Елабделауи, Сиовас, Масуаку, Салино, Домингес, Касами, Камбиасо,Пардо, Идейе Браун (резерви: Капино, Ботиа, Воурос, Фортунис, Финбогасон, Ернани, Себа)

БАЙЕРН: Нойер, Боатенг, Бернат, Лам, Алаба, Алкантара, Дъглас Коща, Алонсо, Видал, Левандовски, Мюлер (резерви: Улрайх, Рафиня, Хави Мартинес, Гьотце, Роде, Кимих, Коман)