Манчестър Сити изигра поредния си разочароващ мач в Европа и отстъпи с 1:2 пред ЦСКА Москва в среща от Група „Е" на Шампионската лига. И трите попадения в двубоя паднаха преди почивката, когато се разписаха Сейду Думбиа на два пъти и Яя Туре.

Нападателят на гостите откри резултата още във втората минута, но малко по-късно Яя Туре изравни. Халфът на „гражданите" се разписа след много добро изпълнение на свободен удар. В 34-ата минута Начо изведе Думбиа отлично в полето и последният вкара за 1:2.

След почивката домакините се изнервиха и направиха няколко груби нарушения, което им доведе до изгонване на двама състезатели. Фернандиньо, който се появи на терена след почивката, получи втори жълт картон в 70-ата минута. Яя Туре пък бя изгонен след директен червен картон 10 минути преди края на срещата.

Българският национал Георги Миланов започна срещата от резервната скамейка, но се появи на терена в началото на втората част.

След този двубой Манчестър Сити остава на последната позиция в класирането с актив от 2 точки. Лидер е Байерн Мюнхен с 12, а Рома и ЦСКА Москва делят втората позиция с по 4 пункта.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЦСКА МОСКВА 1:2

0:1 Думбиа (2')