90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Тотнъм Хотспър Стейдиъм", гр. Лондон Зрители: 58 331
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Тотнъм загуби с 0:1 от РБ Лайпциг в осминафиален двубой от Шампионската лига

"Бейби Моуриньо" надхитри Специалния, РБ Лайпциг спечели заслужено срещу Тотнъм

"Биковете" спечелиха гостуването си в Лондон с 1:0 след гол от дузпа на Тимо Вернер

88′

МОУРА! В последните мигове публиката на „шпорите“ невярващо изгледа едно положение пред Лукас Моура. Нападателят се възползва от непремерена реакция на Халстенберг и съумя да насочи с глава. За негово огромно разочарование обаче кълбото премина над горната греда.

85′
Снимка 467581

82′

Последна смяна за гостите от Германия. Направилият силен мач Лаймер бива заменен от плеймейкъра Емил Форсберг.

80′

ПРЕТЕНЦИИ! Жозе Моуриньо и целят треньорски щаб на Тотнъм скочи срещу решението на рефера Джунейт Чакър, който даде знак играта да продължи, а не отсъди дузпа за удар без топка на Халстенберг срещу Серж Орие.

79′

Юлиан Нагелсман предприема още една смяна, заменяйки своите нападатели. Шик напуска вместо Поулсен.

Снимка 467579

76′

Имащият картон Нкунку бива заменен от Айдара. Втора промяна за гостите.

75′

ГРЕДА НА ЛО СЕЛСО! Резервата на Тотнъм Джовани Ло Селсо можеше да върне лондончани в този първи осминафинален двубой, след като изпълни почти перфектно един пряк свободен удар. Вратарят на Лайпциг се протегна максимално и докосна топката с върха на пръстите си, колкото да я отклони в гредата и да я запрати далеч от своята мрежа.

Снимка 467576

Източник: EPA/БГНЕС

72′

Официално предупреждение за Кристофър Нкунку, който прави нарушение малко пред наказателното си поле.

64′

Танги Ндомбеле пък ще замени младия португалец Жедсон Фернандеш.

63′

Жоузе Моуриньо мигновено осъществява двойна смяна. Първата от тях е да замени Деле Али с Ерик Ламела.

Снимка 467584

61′

СТРАХОТЕН ЛОРИС!! Селекцията на Жозе Моуриньо се хвърли да изравнява бързо резултата, но вместо това можеше да получи втори гол. "Биковете" разгърнаха поредната си скоростна акция, която завърши с хитро пропускане на Вернер за Шик. Чехът шутира от задължаваща позиция, но капитанът на Тотнъм изуми със страхотно спасяване.

Снимка 467589

58′

Бен Дейвис получава жълт картон заради направената от него дузпа.

57′

ГОООЛ ЗА ЛАЙПЦИГ!! 0:1!! ВЕРНЕР! Нещата придобиха съвсем друго измерение в 57-ата минута. Бранителят на домакините - Бен Дейвис направи страхотна глупост в своето наказателно поле и ненужно фаулира Конрад Лаймер. Джунейт Чакър видя отлично ситуацията и уверено посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Тимо Вернер, който с плътен шут в десния ъгъл направи 0:1!

52′

Кристофър Нкунку опита късмета си от пряк свободен удар. Юношата на ПСЖ прехвърли стената, но и вратата на "шпорите".

47′

МОУРА! По традицията, създадена от първата част, втората започна със светкавичен шанс за гол. Този път той беше за футболистите на Тотнъм. Серж Орие направи всичко по силите си, за да отправи хубав пас към наказателното поле за Моура. Бразилецът само с едно докосване искаше да порази далечния ъгъл на Гулаши, но вратарят на Лайпциг внимаваше и парира майсторски.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′
Снимка 467580

40′

В 40-ата минута Давинсон Санчес се намеси решително в отбрана. Колумбиецът легна решително на шпагат при остър пас на Вернер, който застрашително отиваше за дебнещия Патрик Шик.

35′

НОВ ПРОПУСК НА ВЕРНЕР!!! Само добрите изяви на Лорис продължаваха да оставят резултата непроменен. Стражът на Тотнъм се оказа непробиваем и в 35-ата минута, когато Конрад Лаймер се пребори за топката в центъра, след което продължи веднага за непокрития на крилото Вернер. Националът на Германия отправи удар тип "боц", който обаче също не порази мрежата на домакините.

33′

Тимо Вернер получава жълт картон за нарушение срещу Хари Уинкс.

32′

Джовани Ло Селсо центрира остро от корнер. Някак случайно кълбото стигна до позиционирания по-назад Жедсон, но шутът му мина високо над горната греда.

30′
Снимка 467578

27′

Марсел Халстенберг действа с рутина в своето наказателно поле, след като с глава не позволи на съперников футболист да засече опасно центриране на Серж Орие.

21′

Тотнъм постепенно успя да пренесе играта в центъра на терена. Атаките на Лайпциг вече не носят такава опасност, но все пак още притесняват максимално "шпорите", дебнещи своя шанс на контра.

16′

ШИК! Селекцията на Юлиан Нагелсман се размина отново с попадението в 16-ата минута. Патрик Шик скочи най-високо при центриране от корнер, но последвалият му изстрел с глава премина на сантиметри от незащитения ъгъл на Лорис.

11′

Марсел Сабитцер бързо премина в другата роля, като този път фаулира Бергвайн и също получи картон.

9′

Първи жълт картон в мача за Джовани Ло Селсо, който спря обещаваща атака на съперника.

7′

БЕРГВАЙН! Периодът на скованост за Тотнъм приключи и в седмата минута Спърс бяха изключително близо до попадението. Бен Дейвис намери хитра пролука в отбраната на Лайпциг и продължи за Бергвайн. Холандският национал насочи удара си към далечния ъгъл на Гулаши, но опитният унгарски вратар спаси с една ръка.

Снимка 467577

2′

КАКВО НАЧАЛО ЗА ЛАЙПЦИГ!! Жозе Моуриньо бе изключително притеснен след само 27 секунди в Лондон, след като гостите от РБ Лайпциг тръгнаха мощно в атака. В рамките на минута "биковете" пропиляха три изключителни възможности за гол! Още първата атака на германците завърши с изстрел на Патрик Шик от границата на наказателното поле, който обаче премина близо до лявата греда на Лорис. Капитанът на Тотнъм обаче имаше далеч по-голям проблем секунди по-късно, когато отбита топка от Санчес попадна в краката на Анхелино. Крайният бранител, собственост на Манчестър Сити, шутира от малък ъгъл, но само добрата намеса на френския страж и фундаменталната помощ на страничната греда, отърваха "шпорите" от гола. В атака №3 на РБ, Тимо Вернер остана на сантиметри пред голлинията, но се оказа, че е в положение на засада.

1′