РБ Лайпциг спечели гостуването си на Тотнъм с 1:0 в техен първи двубой от осминафиналите на Шампионската лига. Селекцията на Юлиан Нагелсман, определян за "новия Моуриньо", заслужи триумфа си в английската столица, след като надигра по почти всички параграфи "шпорите" на Специалния. Единственото попадение в срещата бе факт в 58-ата минута минута, когато Тимо Вернер беше точен от дузпа.

"Биковете" можеше да се поздравят и с още по-изразителен успех, но Анхелино удари гредата, а пък на два пъти Юго Лорис отрази наглед невъзможни за спасяване изстрели на Патрик Шик. От своя страна Тотнъм изпитваше много трудности в атака, където тази вечер трябваше да се оправя без своите звезди - Сон и Хари Кейн.

Снимка 467583

Жозе Моуриньо бе изключително притеснен след само 27 секунди в Лондон, след като гостите от РБ Лайпциг тръгнаха мощно в атака. В рамките на минута, "биковете" пропиляха три изключителни възможности за гол! Още първата атака на германците завърши с изстрел на Патрик Шик от границата на наказателното поле, който обаче премина близо до лявата греда на Лорис. Капитанът на Тотнъм обаче имаше далеч по-голям проблем секунди по-късно, когато отбита топка от Санчес попадна в краката на Анхелино. Крайният бранител, собственост на Манчестър Сити, шутира от малък ъгъл, но само добрата намеса на френския страж и фундаменталната помощ на страничната греда, отърваха "шпорите" от гола. В атака №3 на РБ, Тимо Вернер остана на сантиметри пред голлинията, но се оказа, че е в положение на засада.

Тотнъм - РБ Лайпциг 0:1 (Развой на срещата по минути)

Единственото попадение беше дело на Тимо Вернер

Периодът на скованост за Тотнъм приключи и в седмата минута Спърс бяха изключително близо до попадението. Бен Дейвис намери хитра пролука в отбраната на Лайпциг и продължи за Бергвайн. Холандският национал насочи удара си към далечния ъгъл на Гулаши, но опитният унгарски вратар спаси с една ръка.

Снимка 467577

Селекцията на Юлиан Нагелсман се размина отново с попадението в 16-ата минута. Патрик Шик скочи най-високо при центриране от корнер, но последвалият му изстрел с глава премина на сантиметри от незащитения ъгъл на Лорис.

Само добрите изяви на световния шампион с Франция продължаваха да съхраняват резултата непроменен. Стражът на Тотнъм се оказа непробиваем и в 35-ата минута, когато Конрад Лаймер се пребори за топката в центъра, след което продължи веднага за непокрития на крилото Вернер. Националът на Германия отправи удар тип "боц", който обаче също не порази мрежата на домакините.

До паузата Спърс разчитаха на няколко статични положения, но така и не внесоха кой знае какво напрежение пред голлинията на "биковете".

По традицията, създадена от първата част, втората започна със светкавичен шанс за гол. Този път той беше за футболистите на Тотнъм. Серж Орие направи всичко по силите си, за да отправи хубав пас към наказателното поле за Моура. Бразилецът само с едно докосване искаше да порази далечния ъгъл на Гулаши, но вратарят на Лайпциг внимаваше и парира майсторски.

Снимка 467590

Източник: EPA/БГНЕС

Нещата придобиха съвсем друго измерение в 57-ата минута. Бранителят на домакините - Бен Дейвис направи страхотна глупост в своето наказателно поле и ненужно фаулира Конрад Лаймер. Джунейт Чакър видя отлично ситуацията и уверено посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Тимо Вернер, който с плътен шут в десния ъгъл направи 0:1!

Снимка 467602

Селекцията на Жозе Моуриньо се хвърли да изравнява бързо резултата, но вместо това можеше да получи втори гол. "Биковете" разгърнаха поредната си скоростна акция, която завърши с хитро пропускане на Вернер за Шик. Чехът шутира от задължаваща позиция, но капитанът на Тотнъм изуми със страхотно спасяване.

Резервата на домакините Джовани Ло Селсо можеше да върне лондончани в този първи осминафинален двубой, след като изпълни почти перфектно един пряк свободен удар в 74-ата. Вратарят на Лайпциг се протегна максимално и докосна топката с върха на пръстите си, колкото да я отклони в гредата и да я запрати далеч от своята мрежа.

Снимка 467605

Жозе Моуриньо и целят треньорски щаб на Тотнъм скочи срещу решението на рефера Джунейт Чакър, който даде знак играта да продължи, а не отсъди дузпа за удар без топка на Халстенберг срещу Серж Орие.

В последните мигове публиката на "шпорите" невярващо изгледа едно положение пред Лукас Моура. Нападателят се възползва от непремерена реакция на Халстенберг и съумя да насочи с глава. За негово огромно разочарование обаче кълбото премина над горната греда.