Атлетико (Мадрид) победи Ливърпул с 1:0 у дома в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Единственият гол на "Уанда Метрополитано" вкара Саул Нигес още в 4-ата минута.

"Мърсисайдци" като цяло изиграха слаб мач, като почти не затрудниха Ян Облак. Тризъбецът в атаката на Юрген Клоп не бе на обичайното ниво. В същото време Алваро Мората имаше отлична възможност да удвои преднината на своя отбор, но пропусна.

Атлетико (Мадрид) - Ливърпул 1:0, Саул бележи

Сблъсъкът започва в 22:00 часа

Срещата започна с ранен гол на "дюшекчиите". В четвъртата минута домакинита изпълниха корнер, Ван Дайк не успя да изчисти топката, Фабиньо игра с топката, която стигна до непокрития Саул Нигес, който вкара за 1:0. След попадението мадридският тим организира скоростна акция, завършена с нисък удар по диагонала на Анхел Кореа.

В 11-ата минута Александър-Арнолд опита да изненада врататя на съперника, но стреля в аут.

Снимка 467366

В 25-ата Върджил ван Дайк сгреши грубо и подари брилянтна възможност за Мората. Испанският нападател финтира Фабиньо, но след това ударът му беше блокиран. Минута по-късно Облак сбърка и подари топката на Салах. Египтянинът подаде към Фирмино, който бе в засада и така голът на английския тим бе отменен.

В 35-ата минута Мане проби отляво и намери Салах. Нападателят нанесе опасен удар, който защитник блокира. В края на полувремето Мане поиска дузпа, но Савич хитро махна ръката си преди сенегалецът да падне на тревата.

Снимка 467376

На полувремето Мане отстъпи мястото си на Дивок Ориги. В същото време Тома Льомар бе заменен от Маркос Йоренте.

Втората част започна с отлична възможност за Салах, който стреля с глава покрай вратата. В 68-ата минута Андрю Робъртсън предотврати сериозни проблеми за Алисон. Шотландецът успя да избие топката пред Алваро Мората, който бе готов да нанесе голов удар от точката на дузпата.

Снимка 467375

Малко след това Ренан Лоди опита опасен шут от далечна дистанция, който мина покрай вратата.

В 73-ата минута Дивок Ориги намери Джордан Хендерсън в наказателното поле. Халфът стреля, но не уцели вратата.

Снимка 467367

В продължението на срещата "рохибланкос" имаха възможност да организират опасна контраатака. Диего Коста обаче реши да стреля от далечна дистанция и прати топката в аут. Малко след това Вършалко се намеси отлично и успя да изчисти топката в корнер пред главата на Фирмино.

Реваншът е след три седмици на "Анфийлд".