ПСВ (Айндховен) и английският Тотнъм не се победиха в сблъсък от груповата фаза на Шампионската лига.

"Шпорите" бяха на път да се наложат с 2:1, но в самия край на мача Де Йонг изравни. С попадения за гостите се отличиха Моура и Кейн. За съперника точен бе и Ървинг Лосано.

Снимка 385431

Източник: UEFA.com

Двата тима са категорично последни в класирането до момента, като това бе първата им спечелена точка.

Домакините са отбелязали и само три попадения, срещу цели 8 получени във вратата си.

Гостите пък в предишните си два мача записаха две поражения - с 1:2 от Интер и с 2:4 от Барселона.

Снимка 385432

Загуба за някой от двата състава тази вечер до голяма степен щеше да означава почти сигурно сбогуване с надпреварата. Това така и не се случи.

Резултатът беше открит от Лосано след вихрена атака за домакините в 30-ата минута. Последва доста странно отменен гол в полза на съперника, като бе вдигната засада на Хари Кейн, който се намираше зад вратаря на ПСВ, но по никакъв начин не повлия на осъществената атака.

Снимка 385435

Шест минути преди почивката, не без помощта и на щастлив рикошет, Лукас Моура възстанови равенството.

Снимка 385430

Хари Кейн бе точен за 2:1 с прецизен удар с глава, след брилянтно центриране на Кристиан Ериксен.

Снимка 385436

Драмата бе запазена за последните минути, като при една от многото си акции в половината на английския тим, Лосано бе съборен от излезлия извън пределите на вратарското поле Лорис, който бе изгонен с директен червен картон.

Две минути преди края Де Йонг вкара топката в мрежата за оказалото се и крйано 2:2.