Не мога да повярвам, че с две положения пред вратата си, получихме цели три попадения. Това заяви треньорът на Борусия (Дортмунд) - Томас Тухел след загубата с 2:3 от Монако в първия 1/4-финален сблъсък между двата тима в Шампионската лига.

Наставникът се ядоса по-специално за едно от попаденията, което бе автогол на Свен Бендер.

Футболно шоу в Дортмунд! Борусия и Монако казаха "не на тероризма" с луд мач и голов екшън!

Килиан Мбапе блести за французите, "монегаските" биха с 3:2

"Смятам, че изиграхме силно второ полувреме, но не мога да кажа същото за първата част. Трябва да признаем, че мачът не се разви както искахме. Първият гол на съперника бе от засада, а при втория Свен на практика бе принуден да си вкара автогол. За третия сами сме си виновни.

След почивката опитахме да увеличим напрежението с включвания на Пулишич отдясно. Знаехме, че ще имаме шансове. След като върнахме един гол, имаше период в който доминирахме, но така и не успяхме да вкараме втори. Липсваше точност при центриранията ни.

Снимка 288344

Евентуално изравнително попадение щеше доста да повдигне настроението ни. След това обаче падна трети гол за съперника. В крайна сметка получихме три гола с два удара.

Монако просто има различен стил на игра. Да не подминаваме и тежката ситуация, в която се намираме. Имаме толкова много контузени, че дори нямахме достатъчно играчи на скамейката", заяви Тухел.