Спиращ дъха мач направиха Борусия (Дортмунд) и Монако, завършил в крайна сметка с победа 3:2 за гостите от Франция. В основна фигура за "монегаските" се превърна новата голяма звезда на тима - Килиан Мбапе, който реализира две попадения за успеха, показвайки защо е основна трансферна цел на всички европейски грандове.

И двата отбора показаха страхотен футбол, разменяйки си по едно полувреме.

На "Сигнал Идуна Парк" имаше всичко - от неадекватни съдийски отсъждания до майсторски комбинации и ефектна игра, видяни от над 70 хиляди души на стадиона, които категорично дадоха да се разбере кой печели битката с тероризма!

НА ЖИВО: Борусия (Дортмунд) - Монако, шоуто на "Сигнал Идуна Парк" е факт!

Втори опит за провеждане на двубоя

Началото на двубоя бе предпазливо, макар че привидно домакините от Борусия бяха малко по-активни в първите 10 минути.

Пиер-Емерик Обамеянг можеше да се възползва от пас на Пишчек, но ударът на острието мина над вратата. След пропуска "монегаските" бяха тотални господари на терена. Превъзходството им донесе дузпа за нарушение срещу Килиан Мбапе, но застаналият зад топката Фабиньо пропусна от бялата точка!

Това обаче не повлия на гостите, които продължиха да търсят по-упорито гола и минути по-късно стигнаха до него!

Бернардо Силва подхвана опасна контраатака от своята половина, при която последва центриране към Мбапе, който макар и неволно, засече на метри от вратата - 1:0 за Монако! На повторението обаче се видя, че попадението е от категорична засада...

Голът обърка на домакините, чиято игра определено не спореше. Те все пак стигнаха до добра възможност за изравняване, но Кагава не успя да се възползва от пас на Гинтер пред вратарското поле и прати топката в аут.

Снимка 288340

Почти мигновено след това Монако нанесе своя втори удар!

Центриране от левия фланг, целящо да намери Радамел Фалкао, завърши с автогол на Бендер, който се опита да изчисти топката пред погледа на колумбийския таран - 2:0 за Монако!

На почивката Томас Тухел показа треньорския си усет. Специалистът предприе две ключови смени, пускайки едновременно Нури Шахин и Кристиян Пулишич, което видимо даде резултат в предни позиции и логично играчите на Борусия се настаниха трайно в половината на съперника.

Очаквано след няколко пропуска се стигна до попадение на Осман Дембеле, който на празна врата се възползва от асистенция на Кагава, получил страхотен пас с пета от Обамеянг - 1:2!

Голът донесе допълнително вдъхновение на играчите на Тухел, които можеха да стигнат до равенство, но на два пъти защитници на Монако успяваха да изчистят топката на метри от голлинията, а нов удар на Дембеле бе избит в корнер.

Снимка 288341

На другата врата Радамел Фалкао изпусна златна възможност да покачи на 3:1, след като елиминира вратаря Бюрки, но вместо в мрежата, прати топката над вратата.

За сметка на това мерникът на Мбапе бе точен минути по-късно, когато французинът се възползва от грешка в защитата на Борусия и с удар извън наказателното поле вкара за френския тим.

Германците обаче са си германци и се върнаха за втори път в мача след технично изпълнение на Кагава за 2:3. В добавените секунди на срещата "миньорите" можеха да стигнат и до равенството, но Обамеянг пропусна възможност след удар с глава от линията на вратарското поле.

Така Монако си тръгва от Дортмунд с победа, но предвид футболът, който практикуват двата отбора, реваншът обещава да е отново също толкова интригуващ и заплетен...