Спортинг (Лисабон) размаза Бешикташ с 4:1 като гост в мач от Група "С" на Шампионската лига.

На "Водафон Парк" в Истанбул "лъвовете" бяха безкомпромисни пред противниковата врата и заслужено взеха трите точки. Бешикташ, от своя страна, продължи негативната си серия срещу португалски съперници, като вече в 9 поредни мача няма победа срещу съперник от тази държава.

Манчестър Сити победи Брюж с 5:1 в Шампионската лига

Манчестър Сити се развихри и помете Брюж в Белгия

"Гражданите" не оставиха съмнение кой е по-добрият отбор

Головото шоу започна с гол за гостите още в 15-а минута, а негов автор стана Себастиан Коате. Домакините отвърнаха и десет минути по-късно възстановиха равенството чрез Сайл Ларин. До края на първата част обаче Спортинг нанесе нови два удара. Първо Коатес отбеляза втория си гол в мача в 27-а минута, в самия край на първото полувреме Сарабия вкара от дузпа и резултатът стана 1:3. През вторите 45 минути двубоят продължи да се играе на доста високи обороти, но падна само едно попадение. То дойде минута преди края на мача, когато Паулиньо бе точен и смълча трибуните в Истанбул.

Това бе първа победа за Спортинг в групата, а Бешикташ продължава да е на дъното без нито една точка и голова разлика 2-8.