Манчестър Сити разби Брюж с 5:1 като гост и постигна втора победа в група "А" на Шампионската лига.

Англичаните изнесоха истинска лекция на своя белгийски съперник, като това беше най-малкото, с което се отърваха домакините.

Снимка 550759

Източник: БГНЕС

Голове на Жоао Кансело(30') и Риад Марез (43'-дузпа) дадоха добър аванс на "гражданите" преди почивката. Кайл Уокър направи преднината на Сити класическа в 53-а минута, 19-годишния Коул Палмър направи 4:0 с дебютния си гол за тима. Домакините върнаха един гол в 81-а минута чрез Ванакен, но Риад Марез отбеляза втория си гол в мача само 3 минути по-късно и оформи крайния резултат.

С този успех "гражданите" излязоха на първо място в групата с 6 точки, а Брюж е 3-ти с 4. ПСЖ и РБ Лайпциг играят от 22:00 часа.