Първенецът на Португалия - Спортинг (Лисабон), имаше кошмарно завръщане в Шампионската лига. "Лъвовете" дълго време очакваха магическите срещи от този турнир, но паднаха в жертва на безкомпромисен Аякс. Всичко това доведе до "зелено-бяло" крушение на "Жозе Алваладе" - 1:5.

Селекцията на Рубен Аморим изобщо не усети пулса на срещата и до 9-ата минута вече губеше с 0:2. Мрежата на Антонио Адан порази на два пъти Себастиен Халер. Звездата на домакините - Паулиньо върна своите с гол в 33-ата минута, но устремът на Спортинг бързо бе потушен с попадение за 1:3 на Стивън Бергхюис.

Брюж - Пари Сен Жермен 1:1 в Шампионската лига

Звездният ПСЖ стигна само до равенство срещу Брюж в Белгия

Разочарование за селекцията на Почетино

Второто попадение стартира с незачетено попадение на Паулиньо, което беше и последното адекватно нещо за лисабонци тази вечер.

Така до края импулсът бе изцяло в полза на Аякас. Себастиен Халер нямаше никакви проблеми да усвоява пасовете на своите колеги и още с два красиви гола фиксира крайното 1:5.

В следващия кръг Спортинг гостува на Борусия (Дортмунд). Аякс приема Бешикташ на "Йохан Кройф Арена".

Атлетико и Порто разочароваха на "Уанда Метрополитано"