Борусия (Дортмунд) е аут от Шампионската лига след като бе надигран и победен категорично в гостуването си на Спортинг (Лисабон) с 1:3 в двубой от Група С.

Възпитаниците на Марко Розе изиграха слаб двубой и логично не успяха да преодолеят първата фаза на най-комерсиалния европейски турнир.

Спортинг нанесе две тежки удара за кратък срок от време - Педро Гонсалвеш се разписа в 30-ата и 39-ата минута. За капак Емре Джан беше изгонен в 75-ата минута. Престоят му на терена беше само за половин час, а малко след това Гонсалвеш пропусна възможността да оформи от дузпа своя хеттрик. Вратарят Кобел улови топката, но Поро направи добавка с глава.

Така Борусия остава твърдо на третото място в групата и напролет ще играе на 1/16-финалите в Лига Европа.