Динамо (Загреб) и Шахтьор (Донецк) са два от тимовете, които регистрираха солидни победи в първите си срещи от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Хърватите надделяха с 2:0 у дома над Динамо (Тбилиси), като успяха да решат всичко в края на първото полувреме.

Ел Араби Судани откри резултата в 39-ата минута, а в 42-ата Анте Чорич вкара втори гол, оказал се и последен в срещата.

Шахтьор победи като домакин със същия резултат швейцарския Йънг Бойс.

Бернард изведе украинците на пред с гол в 27-ата минута, дошъл след асистенция на Фред.

Шахтьор бе допълнително улеснен в 55-ата минута, когато Милан Вилотич от Йънг Бойс получи втори жълт картон и остави тима си с 10 души.

В 75-ата минута Евген Селезньов оформи крайното 2:0, след като се възползва от асистенция на Тарас Степаненко.