Цървена звезда не успя да изпълни заканата си и да поднесе неприятна изненада на госта си Тотнъм, в сблъсъка между двата тима от груповата фаза на Шампионската лига.

"Звездашите" срещнаха сериозни затруднения срещу лондончани, като не успяха да отбележат дори попадение в мача.

За сметка на това обаче получиха цели четири гола във вратата си.

Тотнъм спечели с точни изпълнения на Ло Селсо, Ериксен и Сон, разписал се на два пъти в срещата.

Снимка 451521

Източник: Twitter

Първият гол в мача беше повече от любопитен, като беше реализиран по малко очакван начин.

В 34-ата минута, след непрестанни атаки на гостите към вратата на техните опоненти, резултатът най-сетне беше открит. Автор на откриващото попадение стана Ло Селсо, който едва ли бе очаквал, че точно той ще прати топката във вратата при получилото се продължително разбъркване. На два пъти кълбото срещаше гредите на вратата на Звезда, избивано бе напред, но акцията на "шпорите" не спираше. В крайна сметка Ло Селсо я завърши с изстрел от близка дистанция.

Снимка 451529

Голът сякаш пречупи домакините, които изглеждаха обезверени през вторите 45 минути.

За сметка на това точно в този времеви интервал се разигра един от лидерите на лондончани Хьон-Мин Сон.

Снимка 451520

Той вкара първото си попадение в мача след 58 минути игра като незабавно показа, че няма намерение да се радва, като знак на съпричастност с фаулирания преди няколко дни от него Андре Гомеш, който напусна терена със счупен крак, а след това претърпя и тежка операция.

Андре Гомеш бе изписан от болницата

Португалският национал претърпя успешна операция на глезена

В 61-ата минута Сон се разписа за втори път в срещата, този път след подаване на Дани Роуз.

Пет минути преди края бе сложена точка на спора, след като и Ериксен, не и без известна доза късмет и лек получил се рикошет, оформи крайното 0:4.

Феновете на домакините не бяха доволни, а бившият вратар на Лудогорец и настоящ такъв на "звездашите" Милан Борян напусна терена с наведена глава.

Тотнъм остава в битката за класиране на 1/8-финалите в Шампионската лига, като има 7 спечелени точки в своята група до момента. Лидерът Байерн е с 12. Звезда има 3 пункта, а Олимпиакос е последен със само една завоювана точка.

Байерн (Мюнхен) победи Олимпиакос с 2:0

Байерн забрави за скандалите и остава истинска машина за победи в Шампионската лига