Байерн (Мюнхен) победи Олимпиакос в среща от Група "В" на Шампионската лига.

Двубоят на стадион "Алианц Арена" приключи при резултат 2:0.

Автор на първото попадение в сблъсъка бе Роберт Левандовски. Той се разписа след 69 минути игра, възползвайки се от асистенция на Кингсли Коман.

Крайното 2:0 оформи Перишич, разписал се минута преди последния съдийски сигнал в мача.

Уволнението на Нико Ковач в неделя вечерта предизвика голям медиен отзвук, но в Шампионската лига петкратният европейски клубен шампион е истинска машина.

Ралф Рангник също отпадна като вариант за нов треньор на Байерн (Мюнхен)

Да се готви Арсен Венгер

Тимът разполага с 12 точки от четири мача и голова разлика 15:4. Въпреки сътресенията в Мюнхен и днес Байерн оправда ролята си на тежък фаворит.

Мирослав Клозе влиза в треньорския щаб на Байерн (Мюнхен)

Клозе влиза в треньорския щаб на Байерн

Рекордьорът по отбелязани голове на Световни първенства все още няма треньорски лиценз за мъжки футбол

Гостите имат само една точка на сметката си и тяхната основна цел тази вечер бе да запазят честта си. Те в известна степен успяха да го направят, като съумяха да не допуснат много попадения, въпреки честите атаки на опонента си.

Със сериозни пропуски в срещата се отчетоха Левандовски и Коман.

Вторият не успя да се разпише от изключително изгодна позиция през първото полувреме. То завърши без голове, но след паузата баварците вдигнаха оборотите и заслужено стигнаха до крайния успех.

Снимка 451497

Източник: Twitter

Мюнхенци спечелиха четири от последните си осем домакинства в турнира, допускайки две поражения. Що се отнася до мачове от груповата фаза обаче, тимът може да се похвали с 16 победи и едно равенство в последните 17 срещи.

Снимка 451495

Баварците никога не са губили срещу гръцки противник. В изиграните 13 мача са постигнати впечатляващите 11 победи.