Грузинският Сиони (Болниси) победи ФК Баку (Азербайджан) с 2:0 в първа среща от първия предварителен кръг на Шампионската лига и взе комфортна преднина преди реванша в Баку след седмица.

Крайният победител от този мач ще бъде съперник на българския шампион Левски във втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Гостите от Баку останаха с 9 души още в 37-ата минута на мача и това предопредели изхода отмача. Вугар Гулиев бе изгонен в 34-ата минута за два жълти картона, а 3 минути по-късно тимът от Азербайджан на практика загуби шансове за успех в този мач, след като Рамазан Абасов получи директен червен картон и остави отбора си с двама души по-малко на терена.

Въпреки численото превъзходство, домакините от Сиони стигнаха трудно до успеха. През второто полувреме грузинците натиснаха своя съперник, но първият гол падна едва в 70-ата минута и негов автор бе камерунският нападател Ерик Ромео Шасем.

Гостите от Баку опитаха да отвърнат на удара, макар и поставени в неравностойно положение. Патхе Бангур удари греда, а в 82-ата минута капитанът Джейхун Султанов не уцели вратата от добра позиция.

В последните секунди на мача домакините от Сиони забиха втори гол и до голяма степен улесниха задачата си за реванша.

"Сините" срещат победителя от двойката на 26 юли, а реваншът е седмица по-късно.

Втората среща между Сиони и Баку е на 18 юли, когато ще стане ясен крайният победител от двубоя и съперник на левскарите.