Очаквано наставникът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне направи намеци за съдийството след драматичната загуба на неговия отбор с 1:2 от Барселона на "Камп Ноу", макар че подчерта, че не може да каже това, което иска. Освен това той каза, че не е ядосан на Фернандо Торес и не го обвинява за червения картон.

"Не съм ядосан на Торес, това е сигурно. Вие преценете дали изгонването му беше справедливо", каза Симеоне. "Ситуацията беше подобна с тази с Арда Туран на "Сантиаго Бернабеу" миналата година. Реферите решават. Не казвам всичко, което искам да кажа, това е сигурно. Опитвам се да измисля какво да кажа за мача и съдийството", продължи Чоло.

Той коментира и ситуациите, в които главният съдия не показа червен картон на героя за Барселона Луис Суарес, който се прояви по неспортсменски начин - през първото полувреме спрямо Хуанфран, а през второто спрямо Филипе Луиш. "Инцидентите бяха повече от два, но не мога да кажа това, което мисля".

Все пак в голямата част от изказването си наставникът похвали своите футболисти и подчерта, че се гордее с тях.

"Гордея се с моите футболисти. Щастлив съм, че работя с отбор, който дава максимума от своите възможности във всеки мач. Тези момчета могат да излязат от всяко положение. Те ще се постараят да прескочат всички прегради по пътя си. Те не търсят оправдания.

Играхме превъзходно до червения картон на Торес. Естествено Барселона създаде много положения през второто полувреме. Каталунците ни натикаха в наказателното поле. Беше трудно да намерим изход. Но моите футболисти са наистина много силни.

Все още нищо не е решено. Барселона можеше да вкара повече голове, но не успя.Това ни дава надежда на нас и на нашите привърженици, които ще ни подкрепят с пълни сили, сигурен съм.

Когато гледам моите момчета в съблекалнята, разбирам, че всички те са щастливи да играят в този отбор. Трябва да намерим най-добрия начин да извлечем максимума, от това, което вече постигнахме", завърши Симеоне.