Украинският шампион Шахтьор (Донецк) разгроми със седем 7:0 БАТЕ (Борисов) като гост в мач от Група „H" на Шампионската лига. В абсолютен герой за гостите се превърна бразилецът Луис Адриано, който се отчете с впечатляващите 5 гола! По този начин той изравни постижение на Лео Меси, който до момента беше единственият, вкарвал 5 гола в един мач в Шампионската лига!

Освен това нападателят стана първият играч, отбелязвал четири гола за едно полувреме в надпреварата и също така подобри рекорда за най-бърз хеттрик - седем минути. Отборът му също записа постижение - Шахтьор стана първият тим, който е вкарвал шест гола за едно полувреме. Друг интересен факт е, че всички голове бяха отбелязани от бразилци.

С убедителния си успех днес Шахтьор събра пет точки от първите си три мача и заема второ място в класирането. Лидер е Порто със седем, докато БАТЕ е трети със три. Последен с една точка е Атлетик (Билбао).

В другия мач от групата Порто победи Атлетик Билбао с 2:1.