Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+2′

КРАЙ НА ДВУБОЯ! СЕВИЛЯ И МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД НЕ СЕ ПОБЕДИХА - 0:0.

Севиля и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 0:0

Фамозен Де Хеа остави интригата между Севиля и Юнайтед за реванша

Стражът на "червените дяволи" е първият, който не допусна гол на стадиона на андалусийците в евротурнирите

86′

Разбъркване в наказателното поле на Юнайтед позволи на няколко футболисти на Севиля да стрелят, но неуспешно.

84′

Рамирес влиза на мястото на Мюриел

83′

Гол на Лукаку бе отменен заради игра с ръка на белгиеца.

80′

Марсиал влиза на мястото на Мата

75′

Маркъс Рашфорд заменя Алексис Санчес

73′

Сарабия не успя да нацели очертанията на вратата, но възможностите за Севиля стават все повече.

67′

Банега не успя да изненада Де Хеа след изпълнението на свободния удар.

64′

И отново Де Хеа! Клеман Легле се извиси над всички и с глава изпрати топката към очертанията на вратата, но стражът се намеси по най-добрия начин.

61′

Лукаку изпрати топката право в стената при изпълнението на свободния удар. Поредна пропиляна възможност за Юнайтед.

59′

Опасна атака на Севиля бе спряна от МакТоминей, който спечели единоборството с Васкес.

57′
45′

Начало и на второто полувреме!

45+2′

Край на първата част! Двата отбора се оттеглят на почивка при нулев резултат.

45+1′

Брилянтен Де Хеа! Испанецът отказа и Мюриел, който бе на косъм да открие резултата с глава, след като се оказа очи в очи с вратаря на Юнайтед.

45′

Н'Зонзи блесна с невероятна задна ножица, но Де Хеа отново демонстрира класата си и резултатът остава 0:0.

42′

Нова важна намеса на Де Хеа! Кореа промуши топката между краката на Валенсия, но вратарят успя да я улови.

41′

Жълт картон за Алексис Санчес

38′

Прекрасно изпълнение от младия МакТоминей! Младокът отправи силен шут с левия си крак от доста далечна дистанция, но той не представляваше трудност за вратаря на Севиля.

33′

Феновете на Севиля са изпълнили съоръжението до краен предел.

Снимка 341572

33′

Какъв шанс пропиля Васкес! Той бе тотално изпуснат от защитата на Юнайтед, но не успя да достигне навреме до топката и Смолинг скъси дистанцията помежду им, избивайки топката в корнер.

28′

Кореа опита да изненада Де Хеа отблизо, след като бе изпуснат от Валенсия, но стражът на Юнайтед отново бе безпогрешен.

25′

Разочароващо изпълнение от Лукаку. Белгиецът успя да се измъкне от защитата на Севиля, но изстрелът му изпрати топката високо над напречната греда, въпреки че бе останал очи в очи с вратаря.

23′

Алексис е добре и ще може да продължи участието си в мача.

22′

Н'Зонзи получи жълт картон за грубото си влизане в краката на Алексис

21′

Ще има ли нови проблеми за Юнайтед? Санчес и Н'Зонзи се сблъскаха и чилиецът остана да лежи на тревата, а лицето му издава, че изпитва силна болка.

17′

Андер Ерера е заменен принудително от Пол Погба

16′

Валенсия подаде към включващия се в атака Ерера, който опита с пета да върне към капитана на Юнайтед, но футболист на Севиля изчисти.

15′

Навас отново притеснява Де Хеа. За щастие на испанеца, ударът му бе неточен и топката не попадна в очертанията на вратата.

12′

Алексис Санчес не успя да премине през Хесус Навас, който се притече на помощ на защитата на Севиля, за да спре връхлитащия на скорост чилиец.

4′

Удар на Мюриел от дъгата на наказателното поле застраши вратата на Де Хеа, но стражът се справи и не позволи топката да влети в мрежата му.

2′

Силно начало за домакините. Още в първата минута успяха да спечелят корнер, след като Хесус Навас навлезе по левия фланг и не се поколеба да стреля, но Де Хеа изчисти в ъглов удар.

1′

99 Сандро Рамирес 19 Маркъс Рашфорд

Тази вечер Севиля приема Манчестър Юнайтед в първия двубой от 1/8-финалите в Шампионска лига. Сблъсъкът на "Рамон Санчес Писхуан" е с начален час 21:45.

Двата отбора за първи път в историята си ще играят един срещу друг в най-престижния клубен турнир в Европа.

За фаворит в срещата е считан тимът на Жозе Моуриньо, въпреки колебливата форма на "червените дяволи" през този сезон, а и проблеми за гостите никак не са никак малко. Мениджърът няма да може да разчита на Фил Джоунс, Златан Ибрахимович, Маруан Фелайни и Маркос Рохо, които все още лекуват травми. На линия за мача обаче ще бъдат Пол Погба, Маркъс Рашфорд, Антонио Валенсия и Андер Ерера, които вече са готови за игра. Най-задаваният въпрос преди тазвечершния двубой е дали Алексис Санчес ще вземе участие, а отговорът е "да", тъй като чилиецът не игра в нито една среща от Шампионска лига с Арсенал.

Жозе Моуриньо: Едва ли ще можем да вкараме много голове на Севиля

Моуриньо: Едва ли ще можем да вкараме много голове на Севиля

"Спокоен съм и мисля, че така трябва да бъде"

Добрите новини за Севиля са свързани със завръщането на Евер Банега, който доскоро бе контузен. С тима вече тренират и Хоакин Корея и Нолито. Андалусийците са отбор с богат опит в европейските турнира, като три поредни пъти вдигнаха трофея от Лига Европа (2014, 2015 и 2016 година). През 2017-а той попадна в ръцете на Манчестър Юнайтед.

Винченцо Монтела: Ще е най-добре да вържем Алексис Санчес с въже

Монтела: Ще е най-добре да вържем Санчес с въже