Севиля и Манчестър Юнайтед оставиха интригата за реванша на "Олд Трафорд", след като тази вечер завършиха при нулево равенство първия двубой от 1/8-финалите в Шампионска лига. В герой на вечерта се превърна Давид де Хеа, който вече е първият вратар, запазил мрежата си "суха" на "Рамон Санчес Писхуан", в среща от европейските клубни турнири.

Севиля - Манчестър Юнайтед (Развой на срещата по минути)

"Червените дяволи" гостуват в Испания

Двата отбора изиграха доста равностойна първа част, но андалусийците доста се активизираха през последните 10 минути и успяха да достигнат до някои много добри голови възможности. Както в повечето срещи на "червените дяволи" герой на  "Рамон Санчес Писхуан" за първите 45 минути бе Давид де Хеа, който блесна с невероятни спасявания, демонстрирайки класата си отново и отново.

Двубоят не започна по най-добрия начин за тима на Жозе Моуриньо, тъй като още в 17-ата минута се наложи Андер Ерера да бъде заменен принудително, след като почувства болка. Доскоро испанецът лекуваше травма и очевидно не бе готов да се появи в игра толкова рано.

Снимка 341572

След четвърт час игра в Севиля, Лукаку получи невероятна възможност да открие резултата. Белгиецът успя да се измъкне от съперниковата защита, но изстрелът му изпрати топката високо над напречната греда, въпреки че бе останал очи в очи с вратаря. Малко след това, домакините отвърнаха, след като Васкес бе тотално изпуснат от бранителите на Юнайтед, но не успя да достигне навреме до топката, позволявайки на Смолинг да скъси дистанцията помежду им и да я избие в корнер.

Снимка 341587

Младият МакТоминей пък за малко да запише дебютен гол в европейските клубни турнири. Талантът на "червените дяволи" отправи силен шут с левия си крак от доста далечна дистанция, но той не представляваше трудност за вратаря на Севиля.

В заключителни минути на първото полувреме, домакините демонстрираха натиск над своя съперник и единствено намесите на Де Хеа спасиха Юнайтед от получаването на гол. Първо Кореа успя да промуши топката между краката на Валенсия и въпреки че видимостта пред испанеца не бе добра, той се хвърли и хвана коженото кълбо. След това Н'Зонзи блесна с невероятна задна ножица, но стражът отново бе безпогрешен. Секунди преди да изтече добавеното време, испанецът отказа и Мюриел, който бе на косъм да открие резултата с глава, след като се оказа очи в очи с вратаря на Юнайтед, но топката отново не бе в мрежата на гостите.

Втората част не се различаваше особено от първата. Севиля упражняваше силен домакински натиск, а Юнайтед, типично в свой стил, се бранеше и се възползваше от грешките на съперника, за да стартира контраатаки. Така логично по-добрите голови възможности определено са записани на сметката на андалусийците. Легле и Банега не успяха да изненадат Де Хеа, след като на няколко пъти прибваха да покосят неговата врата, но това не се случи и той се превърна в първия страж, недопуснал гол на "Рамон Санчес Писхуан" в европейските клубни турнири.

В 83-ата минута Лукаку най-накрая се разписа във вратата на Севиля, но голът му бе отменен, тъй като белгиецът игра с ръка при овладяването на топката и това не остана скрито за главния съдия на срещата.

До края на мача, Юнайтед доста вдигна градуса, но така и не успя да достигне до гол. След това нулево равнество, интригата е запазена за реванша на "Олд Трафорд", който ще се играе на 13 март.

Снимка 341573

В другия двубой от Шампионска лига, който се игра тази вечер, Шахтьор (Донецк) се наложи над Рома с 2:1 в Украйна.

Шахтьор победи Рома с 2:1 в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига

Рома се скова от студ и футболна немощ в Украйна, Шахтьор пропусна да разгроми "вълците"

2:1 за домакините в един страхотен двубой на стадиона в Харков