Байерн (Мюнхен) спечели домакинството си на Ювентус, в 1/8-финален сблъсък-реванш от Шампионската лига.

В първата среща помежду си двата тима не излъчиха победител. Мачът в Торино завърши при резултат 2:2.

Тази вечер обаче домакините взеха нещата в свои ръце и се класираха за 1/4-финалите в надпреварата, след 2:2 в редовното време и нови два гола на своята сметка в продълженията.

Днес битката започна с перфектно първо полувреме на Юве в Мюнхен, премина през стабилно представяне и на двата тима през вторите 45 минути, а след това завърши с две продължения от по 15 минути и нови два гола на сметката на Байерн за оказалото се и крайно 4:2.

Наставникът на Юве Масимилиано Алегри имаше сериозни проблеми с окомплектоването на състава, като не можеше да разчита на Пауло Дибала, Мартин Касерес, Джорджо Киелини и Клаудио Маркизио.

Байерн пък бе без на защитниците Жером Боатенг и Холгер Бадщубер.

Ювентус в 6 отделни случая след равенстава у дома бе печелил като гост в евротурнирите и това автоматично изключваше всякаква потенциална случайност. При това Старата госпожа можеше да се похвали с подобни подвизи срещу отбори от класата на Барселона и Борусия (Д).

Срещу Байерн обаче това не се случи.

През първите 45 минути днес логика на терена, с оглед статистическите показатели на двата тима, нямаше.

Байерн стигаше дори до периоди от срещата, в които притежаваше топката в над 70% от времето и въпреки това не постигаше нищо интересно в половината на съперника си.

Защитата на домакините изглеждаше неуверена и на моменти объркана, като често се откриваха сериозни пробойни в нея.

В същото време Масимилиано Алегри сякаш бе разчел изцяло и предвидил с точност какво ще се случи на терена, като Юве спираше всяка акция на съперника си незабавно тръгваше в предни позиции.

Торинци действаха с по едно докосване до топката, като си позволяваха смели пасове директно през средата на съперниковата отбрана.

Още в 6-ата минута "Алианц Арена" замлъкна, като Кедира прати топката в предни позиции, Лихтщайнер я продължи към Пол Погба, който с хладнокръвен изстрел по земя разочарова Нойер - 0:1.

Адът за Пеп съвсем се отвори в 28-ата минута, когато Мората преодоля половината отбор на Байерн, подаде към Куадрадо и той за втори път в мача матира опитния вратар на съперника за 0:2, шокирайки категорично щаба на баварците, а и феновете по трибуните.

Трето попадение на Юве дори беше отменено заради доста спорна засада, след сериозна грешка на Нойер и бранителите пред него. Повторенията показаха, че Мората не е бил зад последния защитник на Байерн.

В самия край на полувремето Мюлер стреля опасно, Буфон спаси, а това бе и единственото по-сериозно положение пред вратата на италианския вратар.

През втората част на терена имаше само един отбор - този на домакините.

Юве отстъпи инициативата и се защитаваше, опитвайки се да не дава шансове на Левандовски и Мюлер за изява.

Тази им тактика не сработи и в 73-ата минута центриране на Коща намери Левандовски, чийто изстрел с глава отказа Буфон - 1:2.

В добавеното време на мача Мюлер вкара при идентично положение за 2:2 и прати срещата в продължения.

Първите 15 минути от тях завършиха без гол, но през вторите домакините бяха точни на два пъти - чрез влезлия като резерва Алкантара и друг футболист, който не бе стартирал сред титулярите - Кингсли Коман.

Така след изключителна драма на "Алианц Арена", Байерн продължава на 1/4-финалите.

Ето и стартовите състави на двата тима, с които те започнаха днес:

БАЙЕРН: Нойер, Лам, Бенатиа, Алаба, Алонсо, Рибери, Видал, Коща, Кимих, Мюлер, Левандовски

ЮВЕНТУС: Буфон, Бардзали, Лихтщайнер, Евра, Бонучи, Сандро, Кедира, Ернанеш, Куадрадо, Погба, Мората

Съдия: Йонас Ериксон

Стадион: "Алианц Арена"