Отборът на Селтик едва не бе елиминиран в плейофите на Шампионската лига, въпреки записан успех с 5:2 в първия мач. Шотландският гранд скъса нервите на феновете си, но успя да достигне до групите в надпреварата.

Островитяните паднаха като гост в реванша с Апоел Беер Шева от плейофа за влизане в групите с 0:2, но заради победата у дома с 5:2 си осигуриха класиране напред.

Домакините могат много да съжаляват, че не отстраниха "детелините", тъй като пропуснаха и дузпа. Още в 15-ата минута Апоел получи 11-метров удар, но Маран Ради не успя да отбележи.

В 21-ата минута все пак Бен Сахар откри резултата за домакините, а в 48-ата минута Овидиу Хобан удвои преднината на своя тим, който се върна в играта. Тимът от Беер Шева се нуждаеше само от още един гол, за да си гарантира продължаване напред, но не успя да го постигне, макар да имаше своите шансове.

В крайна сметка Селтик оцеля и се класира за груповата фаза на най-силния клубен турнир в Европа, докато Апоел отпада и ще играе в Лига Европа.