След силно второ полувреме Рома успя да пречупи Шахтьор (Донецк) и се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига. "Вълците" бяха загубили първия мач в Украйна с 2:1, а тази вечер на "Олимпико" стигнаха до победа с 1:0. Така с общ резултат 2:2 и гол на чужд терен италианският гранд продължава в следващата фаза, където ще играе за първи път от десетилетие насам.

Единственият гол на "Олимпико" бе дело на Един Джеко в 52-ата минута.

Рома - Шахтьор (Донецк) 1:0

Рома - Шахтьор (Донецк) 1:0, Джеко даде преднина на "вълците"

Украинците имат преднина от 2:1 след първия мач

Още във 2-ата минута босненецът получи възможност да обстрелва вратата на гостите, но от границата на наказателното поле нанасе слаб удар и Пятов улови. Постепенно Шахтьор пренесе действията в половината на домакините, които от своя страна залагаха на контраатаки.

Играчите на Пауло Фонсека изпълниха няколко корнера, но като цяло не затрудниха Алисон. В 10-ата минута Флоренци можеше да си отбележи автогол, след като продължи топката към далечната греда след центриране от пряк свободен удар на Бернард, но кълбото премина покрай страничния стълб.

Снимка 345212

В 32-ата минута пред Шахтьор се откри и най-сериозната възможност през първото полувреме. Федерико Фацио допусна грешка и позволи на Факундо Ферейра да му открадне топката. Аржентинският нападател нахлу в наказателното поле, но бранителят го застигна и с тяло успя да му попречи да нанесе точен удар.

Малко след това бомбен удар на Наинголан след заучено изпълнение на корнер бе блокиран от защитник на украинците.

Снимка 345213

В минутите до кря на първото полувреме Рома погледна малко по-смело към вратата на Андрий Пятов, но така и не съумя да затрудни опитния вратар.

Втората част започна отлично за "вълците", който след само 7 минути игра излязоха напред в резултата. Един Джеко получи отличен извеждащ пас от Кевин Строотан и озовал се сам срещу вратаря, технично прокара топката между краката на Пятов за 1:0.

Снимка 345219

Малко след това Пероти шутира, но Пятов спаси без особени затруднения. В 62-ата минута Наингола намери голмайстора Джеко. Босненецът с фалцов удар прати топката покрай десния страничен стълб на украинците.

Пет минути по-късно пред босненеца се откри нова добра възможност след бърза контраатака, но прати топката в аут.

В 73-ата минута пред "вълците" се откри нова отличен шанс за гол. Жерсон получи топката в наказателното поле от Коларов, но се забави и ударът му бе блокиран от защитник на гостите.

Снимка 345220

В 79-ата минута Шахтьор остана с човек по-малко, след като Ордец фаулира откъсващия се Джеко и бе изгонен с директен червен картон.

До края на срещата гостите опитаха да стигнат до изравнителен гол, който да ги прати напред в турнира. В 88-ата минута Алан Патрик стреля право в стената от пряк свободен удар.

В продължението на срещата се откри и най-сериозната възможност за "миньорите", но Дентиньо се размина с топката. Така "вълците" продължават в следващата фаза на турнира, а в петък ще разберат и следващия си противник.