Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:

Край на срещата.

89′

Джеко е заменен от Ел Шаарауи.

88′

Алан Патрик имаше възможност да изпълни пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на Рома, но прати топката в стената.

82′

Дентиньо влиза на мястото на Марлос.

80′

Жълт картон за Ферейра.

79′

Червен картон за Ордец.

76′

Жълт картон за Фред.

74′

Алан Патрик заменя Степаненко.

73′

Жерсон получи отличен пас от Коларов, но се забави и ударът му бе блокиран от защитник на Шахтьор.

Снимка 345224

71′

Жълт картон за Степаненко.

67′

Рома организира бърза контраатака. Диего Пероти напредна с топката и подаде на Един Джеко. Босненецът стреля, но в аут.

65′

Дженгис Юндер е заменен от Жерсон.

62′

Наинголан намери Един Джеков, който с фалцов удар прати топката покрай дясната греда на Пятов.

55′

Удар на Пероти, Пятов лови.

Снимка 345212

54′

Жълт картон за Манолас.

52′

ГОООООООООООООЛ ЗА РОМА!!!! Един Джеко се разписа. Нападателят бе изведен от Строотман сам срещу Пятов и технично пусна топката между краката на вратаря за 1:0.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първото полувреме.

Снимка 345215

39′

Жълт картон за Флоренци.

33′

Силен удар на Наинголан бе блокиран от защитник на гостите.

32′

Фацио загуби топката от Ферейра. Нападателят на Шахтьор нахлу в наказателното поле, но бе застигнат от бранителя на домакините, който с тяло успя да му попречи и аржентинецът стреля в аут.

Снимка 345214

24′

Коларов центрира остро в наказателното поле, където Пятов успя да изпревари Джеко и изби.

15′

Гостите владеят инициативата в началните минута на срещата. Рома от своя страна опита две-три по-опасни котраатаки.

10′

Бернард центрира отляво от пряк свободен удар, а Флоренци продължи топката към далечната греда и бе близо до това да си отбележи автогол. Все пак кълбото мина покрай страничния стълб и излезе в корнер.

2′

Слаб удар на Джеко от границата на наказателното поле, Пятов лови.

Снимка 345213

1′

30. Жерсон 59. Зубков

Рома посреща Шахтьор (Донецк) в мач-реванш от осминафиналите в Шампионската лига. Двубоят е тази вечер от 21:45 часа на "Олимпико". "Миньорите" спечелиха първата среща в Украйна с 2:1.

"Вълците" трябва да бъдат благодарни на своя вратар Алисон, който ги спаси от далеч по-изразителна загуба и запази шансовете им за продължаване в следващата фаза на турнира.

Наполи и Рома искат вратаря на Тулуза Албан Лафонт

Наполи и Рома влизат в спор за вратар от Лига 1

Италианските грандове набелязаха стража на Тулуза

Двата тима ще играят за шести път помежду си в Шампионската лига, като балансът до този момент е полза на украинците - 4 победа и 1 загуба.

Треньорът на Рома Еузебио ди Франческо едва ли ще прави промени по своя състав, но се очаква да заложи на нова схема - 4-3-3. Специалистът няма да може да разчита на контузените Рик Карсдорп и Грегоар Дефрел. Под въпрос е Лоренцо Пелегрини.

Рома победи Торино с 3:0

Рома пречупи Торино след силно второ полувреме

"Вълците" записаха класически успех над "биковете"

Шахтьор пристига с Рим с повишено самочувствие. "Миньорите" обявиха, че няма да пазят резултата от първия мач, а ще тръгнат смело в атака. Гостите ще бъдат без Кривцов, Малишев и ветерана Дарио Сърна. Първите двама са контузени, докато хърватинът е с наказание.