Рома победи с 2:1 Карабах като гост в мач от група "С" на Шампионската лига. Точни за "римските вълци" бяха Костас Манолас (7) и Един Джеко (15), докато Педро Енрике върна един гол за азербайджанския тим в 28-ата минута.

След този успех италианския тим събра 4 точки и зае първо място във временното класиране преди срещата между Атлетико (Мадрид) и Челси по-късно тази вечер.

Снимка 314833

Източник: Twitter

Двубоят започна отлично за Рома, които поведоха още в 7-ата минута. Точен бе гръцкият защитник Костас Манолас с глава. Защитата на домакините не изчисти добре центриране от корнер, топката попадна в Пелегрини, който я качи на главата на гърка и той реализира за 0:1.

Босовете на Рома обявиха основната цел през сезона

Столичани искат титлата в Серия "А"

Осем минути по-късно Джеко направи 0:2. Нападателят овладя на гърди пас на Стефан ел Шааруи и простреля стража на домакините за втори път.

В 28-ата минута домакините ликуваха с първия си гол в Шампионската лига. Ндолву открадна топката от играч на Рома и пусна към Педро Енрике, който очи в очи с Алисън не сбърка за 1:2.

Снимка 314831

До края на срещата Ел Шаарауи и Бруно Перес имаха възможност да направят победата на Рома по-убедителна, но пропуснаха.